Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

COP 28 derybose klimato kaitos klausimais susitarta dėl atsitraukimo nuo iškastinio kuro

2023/12/13


Pasibaigus 2023 m. pasaulinėms deryboms klimato kaitos klausimais, Europos Parlamento (EP) delegacijai vadovaujantys europarlamentarai  COP 28 rezultatus vadina istoriniais.

„Šis rezultatas yra tikrai istorinis: COP28 nusprendė pereiti nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir energijos vartojimo efektyvumo. Branduolinė energija taip pat turi savo vietą. Priimtame tekste neminimas žodis „laipsniškas nutraukimas“, tačiau tai yra laipsniškas iškastinio kuro atsisakymas. Tikiuosi, kad atsinaujinančiųjų energijos išteklių, energijos vartojimo efektyvumo ir branduolinės energijos atsargos didės“, – sakė delegacijos pirmininkas Peter Liese (PPE, DE).

„Svarbu, kad COP pirmą kartą atkreipė dėmesį į iškastinį kurą. COP 28 žymi iškastinio kuro naudojimo pabaigos pradžią. Jis buvo blokuojamas daugelį metų ir šis pokytis yra tvirtos ES pozicijos bei aljanso su besivystančiomis šalimis rezultatas. Susitarime taip pat aiškiai teigiama, kad visos šalys turi imtis veiksmų dabar, kad pažabotų išmetamųjų teršalų kiekį, o ne tolimoje ateityje. Tai labai svarbu, nes visos šalys turi atnaujinti kitų metų nacionalinius energetikos ir klimato srities veiksmų planus. Dabar jos taip pat turi padidinti savo ambicijas“, – sakė delegacijos pirmininko pavaduotoja Heléne Fritzon (S&D, SE).

Oficiali Europos Parlamento delegacija gruodžio 8–12 d. dalyvavo Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykusioje JT COP 28 klimato kaitos konferencijoje.

COP 28  konferencija prasidėjo lapkričio 30 d. ir truko iki gruodžio 12 d.

 

EP informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Verslas