Kaunas +16,8 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 20 Bal 2025
Kaunas +16,8 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 20 Bal 2025

Asociatyvi 123rf nuotr.

BNS
 

„Creditreform“: bankrutuojančių įmonių šiemet padaugėjo

2025/04/15


Lietuvoje daugėja bankrutuojančių įmonių – pirmąjį šių metų ketvirtį bankrutuojančiomis paskelbtos 270, kai pernai ir užpernai per tą patį laikotarpį iš rinkos pasitraukė atitinkamai 242 ir 264 įmonės, antradienį skelbia bendrovė „Creditreform Lietuva“.

Jos duomenimis, sausį–kovą, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, bankrutavo 71 proc. daugiau maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų, 13 proc. prekybos ir 9 proc. statybos įmonių.

Tarp maitinimo ir apgyvendinimo srityje veikusių ir pasitraukusių – bendrovė „Burokėlis ir krapas“, valdžiusi picerijų tinklą „Jurgis ir Drakonas“, restoranus „Brooklyn Brothers“ ir Detroito sesės, įmonė „Saldi kava“, kuriai priklausė restoranai „Sugamour“ ir „Mollusca“, „Pas Stanley“ – to paties pavadinimo restorano Kaune savininkė, „Traškūs projektai“ – valdę viešbutį Druskininkuose.

„Creditreform“ teigimu, dar 2023 metais „Burokėlio ir krapo“ apyvarta siekė 4 mln. eurų, o „Saldi kava“ buvo pelninga, tačiau abi įmonės turėjo skolų „Sodrai“, kurios dar ūgtelėjo šiemet. „Sugamour“ savininkė buvo skolinga 128 tūkst. eurų, „Jurgio ir Drakono picerijų“ valdytoja – 83 tūkst. eurų.

Bankrutuojančių tarp prekybinių įmonių pagausėjo 13 proc., nuo 47 iki 53. Dvi bankrutuojančios bendrovės – „Grožio spektras“ ir „Unishop“ – 2023 metais dar deklaravo septynženkles apyvartas ir milijoninius pelnus.

Nesėkmingų verslų statybų sektoriuje padaugėjo 9 proc. Šiemet nutraukiančios veiklą paskelbė 60 statybos įmonių, kai pernai – 55. Daugiausiai bankrutavo nedidelės įmonės, tik vienos iš jų apyvarta 2023 metais viršijo 1 mln. eurų, dauguma įmonių patyrė nuostolių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama. 

Dalintis