Ashburn +19,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 8 Bir 2023
Ashburn +19,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 8 Bir 2023

Esi moteriška – esi laiminga

2015/03/27

Inga GlobienėKaunietė Inga Globienė, klubo „Femina manija“ įkūrėja, tiki magiška širdies galia. „Širdimi girdime intuicijos balsą, atpažįstame savo tikruosius norus, išmokstame atleisti. Jei moteris klauso savo širdies, leidžia sau mylėti, atsiduoda jausmams ir švelnumui, tai moka auginti ir puoselėti viską, kas gyva“, – įsitikinusi I. Globienė.

Kasdienio gyvenimo magija „Kiekvieną moterį traukia jos prigimties paslaptys, smalsumas sužinoti, kas yra tikrasis moteriškumas. Anksčiau vidinis pasaulis man buvo nepažįstamas, be galo paslaptingas, bet subtiliai kviečiantis ir viliojantis. Labai norėjau pažinti save iš naujo, pamatyti save tikrą. Buvau ir esu veikli moteris, bet pasiekusi karjeros viršūnes supratau, kad nei dėl užimamos padėties, nei dėl pinigų netapau laimingesnė. Trūko vidinės ramybės ir pilnatvės jausmo“, – prisipažįsta Inga. Sukūrus šeimą ši spraga užsipildė tik trumpam. I. Globienė įsitikino, kad vykdė kitų žmonių norus, svajones, o jos gyvenimas ėjo pro šalį, ji tik stebėjo iš šalies. „Rūpėjo sužinoti, kokie mano tikrieji norai, svajonės ir gyvenimo tikslas“, – prisimena Inga. Pradėjusi lankyti Moters magijos mokyklą, ji išmoko neišsigąsti kūno jėgos ir grožio. Inga mano, kad, atskleidus moteriškumą, kuriama nuostabi ir kartais neįtikėtina magija paprastos moters kasdieniame gyvenime. Atsiranda daugiau meilės sau ir žmonėms, aplinkiniam pasauliui. Džiaugsmo teikia maži ir dideli dalykai, kvapai, subtilūs pojūčiai. Pradeda pildytis norai, nuolat atsiranda naujų svajonių, užmojų, ketinimų. „Pajutau tiek meilės ir energijos, kad panorau dalintis. Taip atsirado klubas „Femina manija“ Kaune. Jame renkasi norinčiosios bendrauti ir dalintis moteriškais išgyvenimais, patyrimu, žiniomis ir patarimais. Moters amžius neturi jokios reikšmės. Besimokantis, smalsus žmogus – visada jaunas, gyvas, įdomus ir savo gera energija bei gyvenimo džiaugsmu užkrečia visus aplinkui“, – įsitikinusi klubo įkūrėja.

Laimės receptai – laikini Inga negalėtų pasakyti universalaus, vienintelio moteriškumo ir laimės recepto. Kiekviena moteris yra unikali, laimės receptas – individualus. Moteris, pažinusi savo prigimtį ir atskleidusi talentus, gali susikurti laimės dėlionę iš jai maloniausių spalvų ir formų. „Jei moteris priima savo kūną, jaučia jo poreikius, tai mėgaujasi pojūčių malonumais, išmoksta savo kūną tinkamai prižiūrėti ir rūpintis juo. Jei moteris remiasi intuicija ir išmintimi priimdama sprendimus, gyvena darnoje su savimi ir aplinkiniu pasauliu – ji yra laiminga“, – teigia I. Globienė. Laimės jausmas susideda iš daugybės mažyčių kasdienių dalykėlių ir ritualų. Tačiau ir toks laimės receptas yra laikinas, nes viskas kinta, keičiamės mes pačios, mūsų norai ir poreikiai. Kartais norisi aktyvumo, bendravimo, veiklos, o kartais taip gera ilgiau pailsėti, išsimiegoti, leisti laiką vienumoje, gamtoje. Pasak Ingos, dažnai moterys laimės ieško išoriniuose dalykuose. Manoma, kad ištekėjusi, turinti vaikų, dirbanti mėgstamą darbą ir pasiturinčiai gyvenanti moteris yra laiminga. Bet taip nėra, anksčiau ar vėliau dauguma moterų tai patiria. Laimės jausmas nuo išorinių dalykų mažai priklauso. Viską lemia moters santykis su tuo, ką ji turi ir ką kuria savo gyvenime. Juk kartais tereikia smulkmenos, kad pasijustum laiminga. Mokėjimas sustoti, įsiklausyti į save, įprasminti tai, ką turi ir kas vyksta tavo gyvenime, nuolatinis ieškojimas darnos, judėjimas, kitimas, mokymasis ko nors naujo – tai svarbiausi dalykai, leidžiantys jaustis laimingai ir visada jaunai.

Seksualumo disciplinos nėra Amžina tema – moters seksualumas. Ar reikia mokytis jį atskleisti? I. Globienė mano, kad mergaitės seksualumas kelia baimę tėveliams: „Negražu, nesimaivyk, taip negalima, turėk gėdos...“ Taip nuo ankstyvos vaikystės užslopinamas moters gebėjimas jausti natūralius kūno pojūčius ir mėgautis jais. „Kūnas yra moters jėgos buveinė, jos talentas. Savo kūne moteris išnešioja kūdikį, pagimdo jį. Tai didelė gamtos dovana ir paslaptis“, – sako Inga. Priimti savo kūną kaip dalį gamtos, tokį, koks jis yra – natūralų ir gamtišką, išmokti juo rūpintis, vertinti jo unikalumą ir grožį yra didžiulė pamoka. To nemoko nei vidurinėje mokykloje, nei universitete. „Moters kūnas yra neišsemiamos energijos šaltinis. Laiminga, patenkinta, pilna energijos ir gerų emocijų moteris yra pati didžiausia dovana ir vyrui, ir šeimai“, – teigia kaunietė. Net ir buities darbai neturi užslopinti gyvenimo džiaugsmo. Jei moteris namų erdvę kuria su meile, ji daro stebuklus. Kiekvienas veiksmas privalo turėti gerą ketinimą: valydamos langus linkėkime, kad visi namiškiai aiškiai matytų savo problemų sprendimus, lygindamos vyro marškinius – sėkmingų verslo susitikimų, gamindamos valgį pagardinkime meilės ir sveikatos linkėjimais... Namų ruoša gali tapti stipriu vidiniu veiksmu, kai šveičiant ir valant atsisakoma visko, kas kenksminga ir nereikalinga.

Moko ir sėkmė, ir nesėkmė Kūrybiškumo reikia ir sprendžiant problemas. „Man labiausiai padeda pokalbis su žmogumi, kuris panašią problemą savo gyvenime jau yra išsprendęs. Tokiam žmogui galima atsiverti, jautiesi išgirstas, o atsakymai tarsi patys sugula galvoje. Taikau ir piešimo metodą. Viename lape spalvotai nupiešiama probleminė situacija, kitame – ta pati situacija, tik jau išspręsta. Dažniausiai, kol piešiama, paaiškėja atsakymas, kaip problemą reikia spręsti ir kokia būsena bus, kai tai atsitiks. Galima išeiti pasivaikščioti į gamtą ir vaikščioti tol, kol suprasime atsakymą arba neliks problemos, jei tai susiję su jausmais, atleidimu, pykčio emocijomis“, – pataria I. Globienė. Dar vienas įdomus sprendimo būdas – prieš užmiegant iškelti sau klausimą. Prabudus ryte pirmoji mintis ir būna teisingiausias atsakymas. Į problemą iš šalies padeda pažvelgti aplinkos pakeitimas, todėl verta sudėtingus klausimus spręsti kur nors išvykus ar atsiribojus nuo kasdienybės. Svarbiausia – klausyti savo širdies balso. „Jei remiamės intuicija, visada patenkame į tokias situacijas, kuriose apima džiaugsmas, pilnatvės jausmas. Intuityviai priimti sprendimai yra patys teisingiausi“, – įsitikinusi Inga. Tad viskas, kas lavina mūsų jautrumą, kūrybiškumą, gebėjimą atpažinti jausmus, padeda girdėti intuiciją. Labai svarbu nuolat stebėti, kokie pojūčiai, jausmai ar vaizdiniai lydi tam tikrą mūsų pasirinkimą. Ir atitinkamai mokytis iš savo sėkmių ir nesėkmių.

Svarbu lavinti emocinį intelektą Jei sunku rasti vidinę ramybę, pusiausvyrą, nežinote, ko norite, jūsų nesupranta kiti žmonės, bendravimas kelia įtampą, reikia lavinti emocinį intelektą. Tai gebėjimas atpažinti, reikšti, valdyti savo emocijas, kurios susijusios su savęs pažinimu, empatija ir socialiniais įgūdžiais. Kitų žmonių pažinimas prasideda nuo savęs pažinimo. Pasak I. Globienės, emocinio intelekto lavinamas yra investicija į save, geresnę gyvenimo kokybę ir kasdienę būseną: „Pirmuosius emocinio lavinimo kursus baigiau prieš dešimt metų. Tai pakeitė visą mano gyvenimą. Pradėjau pasitikėti savimi, eksperimentuoti, siekti naujų tikslų. Nustojau bijoti žmonių, tapau emociškai atviresnė, kūrybiškesnė.“ Neseniai Inga emocinio intelekto lavinimo kursą pakartojo. Buvo nuostabu matyti savo pokyčius, pasikeitusį požiūrį ir visai kitas galimybes. Pradėjus domėtis savimi, norėjosi dar geriau save pažinti, dar labiau save atskleisti, mokytis moteriškumo, realizuoti savo talentus, kurti unikalų moterišką pasaulį, dalytis juo su kitais žmonėmis ir tuo mėgautis. Emocinio intelekto lavinimas tapo pirmuoju žingsniu į naują gyvenimą, tobulesnius tarpusavio santykius. „Kai man reikia rinktis – atleisti ar pykti, užsidaryti kambaryje ar apsikabinti, išklausyti kitą žmogų, eiti į susitikimą ar likti namuose, pateikiu sau vieną klausimą: ar toks mano pasirinkimas mane atskleidžia, augina, didina mano galimybes? Dėl noro augti ir skleistis išlaksto visi tinginiai, pasirodo nereikšminga kilusio ginčo priežastis. Draugystė, meilė, džiugesys, jaukumas, nuoširdumas, gerumas, noras dalintis – visa tai yra šalia, tik reikia tikėti magiška savo širdies pasirinkimo galia“, – įsitikinusi Inga Globienė.

Rita Šemelytė

image descriptionPeržiūrėti visą numerį galite ČIA.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/07

Strasbūre – byla dėl neatkurtų nuosavybės teisių

Birželio 1 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė nutarimą byloje Lozovskienė prieš Lietuvą (peticija Nr. 50831/19). Peticija pripažinta nepriimtina, nes pareiškėja nepanaudojo vidaus teisinės gynybos priemonių.
2023/06/07

ES telkia paramą po Kachovkos užtvankos sugriovimo

Naujosios Kachovkos užtvankos Ukrainoje sugriovimas sukėlė pražūtingų humanitarinių ir ekologinių padarinių. Tebevykstant nukentėjusių gyventojų evakuacijai Ukraina paprašė tarptautinės ES pagalbos – įrangos ir technikos, skirtos paga...
2023/06/07

Į buvusį vienuolyną plūsta smalsuoliai – svarbus vaidmuo tenka ir kaimo bendruomenei

Palėvenėje užaugę dabartiniai keturiasdešimtmečiai, penkiasdešimtmečiai savo vaikystėje, jaunystėje sunkiai būtų patikėję, kad apleisti buvusio vienuolyno pastatai bus prikelti naujam gyvenimu. Šiandien senos legendos bei isto...
2023/06/07

Gamybiniame bandyme tirta organinių granuliuotų trąšų įtaka augalams

Vienas iš sveiko dirvožemio principų – gyvulininkystės ir augalininkystės sąveika siekiant turtinti dirvožemį organine medžiaga. Gyvulininkystės ar mišriuose ūkiuose kaupiamą mėšlą galima naudoti dirvožemiui gerinti, tač...
2023/06/07

Akcijų išpirkimas – galimybė išvengti akcininkų konflikto, bet apsispręsti reikia iki lapkričio

Daugelis dabar svarsto, ar Vyriausybė tikrai išeis iš kambario nebaigusi pradėtų ir žadėtų darbų. Mokestinė reforma pakibo ant plauko. Tačiau dalį anksčiau planuotų pokyčių valdžia palaiminti spėjo. Tarp jų – ir Akcinių bendrov...
2023/06/07

Vidaus reikalų ministerija suteiks paramą Ukrainai po hidroelektrinės užtvankos sunaikinimo

Vidaus reikalų ministerija (VRM) suteiks skubią pagalbą Ukrainai sunaikintos Kachovkos hidroelektrinės užtvankos sukeltiems padariniams likviduoti. Šiam ministerijos sprendimui skubos tvarka pritarė Vyriausybė.
2023/06/07

100 metų minėsianti Dainų šventė kitąmet suburs net 35 tūkstančius atlikėjų

Vienas didžiausių šalies renginių vyks tik kitąmet, tačiau organizatoriai jau dėlioja realius skaičius. 35 tūkstančiai atlikėjų, 100 dirigentų, 40 val. programos ir 150 tonų įrangos – tokiais skaičiais šiandien ryte pristatyta ...
2023/06/07

Vyriausybė pritarė, kad būtų stiprinama transporto taršos kontrolė

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Saugaus eismo automobilių keliais ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pakeitimams, kurie padės sustiprinti transporto priemonių taršos kontrolę kelyje, sumažinti neigiamą kelių transporto povei...
2023/06/07

Privalomojo sveikatos draudimo sistema: ką daryti, jei nutrūko draudimas?

Į ligonių kasas dažnai kreipiasi gyventojai, sužinoję, kad jiems nutrūko privalomasis sveikatos draudimas. Žmonės klausia, kaip tokiu atveju elgtis. Valstybinės ligonių kasos specialistai (VLK) primena, kad draudimas gali nutrūkti laiku nesumokėju...