Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Gelbėjo išsekusius gandrų jauniklius

2024/06/21


Biržai („Biržiečių žodis“). Sekmadienį specialiosios tarnybos ir gyvūnų namų „Vizgis“ savanoriai vyko į neeilinę operaciją – Gajūnų kaime, Papilio seniūnijoje gelbėjo be tėvų likusius nusilpusius gandrų jauniklius.

Sekmadienį, apie 12 valandą, Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo Gajūnų kaimo gyventojos pranešimą, kad ant elektros stulpo yra gandrų lizdas su keliais gandriukais. Moteris teigė, kad jau kelias dienas į lizdą nesugrįžta ir jauniklių nemaitina gandrai.

Pranešėja baiminosi, kad gandrai galėjo žūti, todėl ir jauniklius gali ištikti tas pats likimas. Moteris aiškino, kad bendravusi su aplinkos apsaugos pareigūnais ir kitais gyvūnų globėjais, bet sulaukė atsakymo, kad šie neturi reikiamos įrangos, kad galėtų nukelti gandriukus iš lizdo.

Kaimo gyventoja prašė ugniagesių pagalbos nukelti gandriukus, teigdama, jog yra žmogus, kuris gandriukais galėtų pasirūpinti. Pranešėjos duomenimis, elektra ant stulpo nepajungta.

Atvykus laukinės gamtos gyvūnų gelbėjimo tarnybos atstovams, į įvykio vietą išvyko ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda. Turimomis gelbėtojų kopėčiomis pasiekti lizdo nepavyko. Tarnybos atstovai susisiekė su ESO atstovais ir laukė ESO bokštelio.

gandriukų gelbėjimas
Keturi gandrų jaunikliai saugiai pristatyti į „Vizgio“ gyvūnų namus ir jiems čia teikiama pagalba. Vizgio“ nuotr.
gandriukų gelbėjimas
Sekmadienį „Vizgio“ gyvūnų namų vadovė Dovilė, kartu su Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovais, Gajūnų kaime gelbėjo išsekusius gandrų jauniklius. Vizgio“ nuotr.

V. LEŠČINSKIENĖS ir I. BUTKEVIČIŪTĖS inf. / BIRŽIEČIŲ ŽODIS

Viršelyje: Gandrų lizdas buvo taip aukštai, kad ne visų specialiųjų tarnybų kopėčios galėjo pasiekti jį pasiekti.  Vizgio“ nuotr.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

Dalintis