Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

„Jūros vilkas“ jau laisvėje

2015/02/02

Lietuvos žvejybinį laivą „Jūros vilkas“ valdančiai bendrovei „Arctic Fishing“ Rusijos Murmansko teismas skyrė 4 mln. rublių (53 tūkst. eurų) baudą ir panaikino areštą.

„Į laivą grįžo visa įgula, tęsime savo įprastą žvejybinę veiklą. Patyrėme nuostolių dėl prastovos, tikimės, kad tokios nemalonios situacijos nepasikartos. Šiuo metu galime lengviau atsikvėpti, „Jūros vilkas“ skrodžia Norvegijos teritorinius vandenis“, – sakė „Arctic Fishing“ direktorius Dovydas Kuodis.

Rusijos tarnybos laivą sulaikė rugsėjo mėnesį. Pretekstas areštui – „Jūros vilkas“ peržengė pasikeitusias Rusijos išskirtinės ekonominės zonos ribas, tačiau apie pakeitimus nežinojo nei laivo „Jūros vilkas“ kapitonas, nei laivą valdančios bendrovės vadovybė.

„Tenka apgailestauti, kad Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisija(NEAFC) Lietuvai ir kitoms šalims laiku nepateikė informacijos apie pasikeitusias Rusijos išskirtinės ekonominės zonos ribas. Esame dėkingi Lietuvos valdžios institucijoms – ypač Žemės ūkio bei Užsienio reikalų ministerijoms už jų iniciatyvą paraginti NEAFC prisiimti atsakomybę. Jautėme paramą iš Lietuvos saugios laivybos administracijos“, – sakė D. Kuodis.

Rusijai pasirašius dvišalį žvejybos susitarimą su Norvegija, kito ekonominės zonos ribos. NEAFC šia informacija nesugebėjo pasidalinti su suinteresuotomis šalimis, tarp jų – ir su Lietuva. Dėl susidariusios situacijos kreiptasi į Europos Komisiją.

Barenco jūros Murmansko uoste Lietuvos žvejybinis laivas „Jūros vilkas“ buvo sulaikytas nuo rugsėjo 18 dienos.

 

Papildoma informacija:

Giedrius Galdikas

+370 620 44970

giedrius@vipcommunications.lt

www.vipcommunications.lt

Dalintis
Verslas