Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023

Labiau nei šildymo sąskaitos lietuvius gąsdina vėžys

2014/10/07

Netrukus prasidėsiantis šildymo sezonas gąsdina ne vieną mūsų šalies gyventoją. ERGO draudimo bendrovei Baltijos šalyse atlikus gyventojų saugumo indekso tyrimą, paaiškėjo, kad 54 proc. gyventojų bijo, kad neišgalės susimokėti už būsto nuomą bei komunalinius mokesčius. Iš jų daugiau nei pusė dėl tokios galimybės nerimauja labai. Tačiau labiau nei šildymo kainų lietuviai bijo brangiai išgydomos ligos. Taip atsakė apie 70 proc. apklaustųjų.

7 iš 10 respondentų atsakė nerimaujantys, jog ligos atveju neturės už ką susimokėti gydymo išlaidų. Tik ketvirtadalis gyventojų tokios baimės deklaravo nejaučiantys. Daugiausiai tokios mintys lydi 45-54 metų amžiaus žmones (81 proc.), labiau tuos, kurie neturi santaupų (89 proc.) bei gyvybės draudimo (73 proc.).

Finansinių sunkumų skirtingų lyčių asmenys bijo nevienodai. Komunalinių mokesčių ir nuomos našta gąsdina 50 proc. vyrų ir 58 proc. moterų. Tačiau vyrai labiau bijo dėl santaupų praradimo: tokia baimė kamuoja 59 proc. vyriškos lyties atstovų. Apskritai nesaugūs dėl savo finansinių santaupų jaučiasi 55 proc. mūsų šalies gyventojų.

Kalbant apie pragyvenimo šaltinio praradimą baimę jaučia net 67 proc. Lietuvos žmonių: 56 proc. finansiškai pasiturinčių ir 83 proc. save laikančių nepasiturinčiais.

„Normalu, jog mažesnes nei vidutines pajamas gaunantys žmonės, kurių šeimose dažnai tik vienas asmuo yra dirbantis, jaučiasi nesaugūs dėl savo ateities ir bijo prarasti pragyvenimo šaltinį. Tačiau šis rodiklis atskleidžia labai įdomų paradoksą – net save finansiškai pasiturinčiais laikantys asmenys bijo dėl savo darbo ir pajamų,“– teigia ERGO draudimo bendrovių Korporatyvinės komunikacijos direktorė Baltijos šalyse Lina Jakučionienė.

Saugiausiai, vertinant savo finansinę padėtį, lietuviai jaučiasi dėl savo atžalų išsilavinimo bei gyvenamosios vietos. Beveik 60 proc. respondentų teigė nebijantys, jog praras savo būstą ir neturės, kur apsistoti, o 54 proc. tiki, kad ras lėšų sumokėti už vaikų mokslą. Estai saugiausiai jaučiasi dėl savo būsto (60 proc.), o vaikų švietimu mano galėsiantys pasirūpinti 58 proc. Vaikų ateitimi yra užtikrinti ir beveik pusė latvių (49 proc.), tačiau dėl gyvenamosios vietos baimės nejaučia tik 44 proc. Šis rodiklis iš trijų Baltijos šalių Latvijoje mažiausias.

Pasak L. Jakučionienės, tyrimas buvo atliekamas siekiant operatyviau reaguoti į visuomenės pokyčius, išsiaiškinti, ką gyventojai mano apie savo saugumą, juos supančias rizikas ir taip ilgainiui tobulinti ERGO draudimo sprendimus pagal klientų poreikius bei lūkesčius.

Saugumo indekso tyrimą 2014 metais ERGO užsakymu atliko visuomenės nuomonės tyrimų centras SKDS. Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje internetu buvo apklausta po 1005 nuolatinius gyventojus nuo 18 iki 74 metų amžiaus.

Dalintis

2023/01/31

Pienas: baltasis auksas ar juodas kapo akmuo?

Rytoj, trečiadienį, Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) renkasi trišalės Pieno tarybos nariai. Remiantis oficialiu pranešimu, ji šaukiama dėl padėties pieno rinkoje ir mažėjančių jo supirkimo kainų. Ministras Kęstutis Navickas rėži...
2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/31

Žvejams mėgėjams svarbios datos

Kasmet vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas. Jis tęsis iki balandžio 30 d. Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti. Aplinkos ministerija žvejams mėgėjams...
2023/01/31

Beveik dešimtmetį Lietuvoje pasireiškiantis afrikinis kiaulių maras neužleidžia pozicijų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8...
2023/01/31

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai. Situacija automobilių rinkoje taip pat pakankamai kebli, nes nusprendus įsigyti naują transporto...
2023/01/31

Dzūkei sukako šimtas metų

Šeštadienį, sausio 28 d., garbingą 100 metų jubiliejų sutiko Alytaus rajono Statkiškių kaime (Pivašiūnų sen.) gyvenanti Genovaitė Malinauskienė.
2023/01/31

Antrus metus iš eilės – augantis Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2022 m. „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų ir 33 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Lygina...
2023/01/31

Visuomenė kviečiama teikti kandidatus Seimo apdovanojimui gauti

Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija kviečia visuomenę iki 2023 m. vasario 20 d. siūlyti kandidatus Seimo apdovanojimui – Aleksandro Stulginskio žvaigždei – gauti.
2023/01/31

Paukščių gripas ant menčių paguldė susijusius paukštynus

Rumunijoje – paukščių gripo drama. Ypač pavojingas paukščių gripo H5N1 potipis įsimetė į paukštynus, priklausančius vienai  didžiausių šalyje kalakutų auginimo įmonių.