Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Lietuvos banko el. parduotuvėje proginės monetos – ir ritinėliais

2023/03/07


Nuo šiol gyventojai Lietuvos banko elektroninėje parduotuvėje galės įsigyti proginių monetų su Lietuvos nacionaline puse, skirtų apyvartai, (UNC kokybės) ir ritinėliais. Iki šiol tokias monetas išsikeisti buvo galima tik Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Pokyčiais siekiama didesnio patogumo ir prieinamumo klientams. Kadangi proginės apyvartinės monetos itin paklausios, neretai išleidus naują monetą prie Lietuvos banko kasų susidarydavo ilgos eilės. Nuo šiol proginių apyvartinių monetų ritinėliuose klientai galės įsigyti el. parduotuvėje, negaišdami laiko kelionei iki Lietuvos banko kasų.

UNC kokybės proginių monetų ritinėlių el. parduotuvėje bus galima įsigyti iš anksto – likus 5 darbo dienoms iki proginės monetos išleidimo į apyvartą dienos, t. y. nuo tos pačios dienos, kaip ir BU kokybės monetų numizmatinėje pakuotėje. Per visą išankstinio pardavimo laikotarpį ir pirmąją išleidimo dieną bus galima nusipirkti ne daugiau kaip 5 ritinėlius.

Vėliau el. parduotuvėje pirkėjai per dieną galės užsisakyti ne daugiau kaip 5 ritinėlius, t. y. 125 vnt. proginių 2 eurų monetų su Lietuvos nacionaline puse, tokį patį kiekį galima išsikeisti ir Lietuvos banko kasose.

Pirkėjai, norintys įsigyti daugiau ritinėlių, el. parduotuvėje po pirmos proginės monetos išleidimo dienos galės įsigyti ne mažiau nei 2,5 ir ne daugiau kaip 5 % viso vienodų monetų tiražo. Įsigyjant didmeninius monetų kiekius bus imamas administravimo mokestis, pristatymo paslauga nebus teikiama, monetų ritinėlius reiks atsiimti Lietuvos banko kasose.

Pirmoji moneta, kurią bus galima įsigyti ritinėliais el. parduotuvėje, bus proginė 2 eurų moneta „Kartu su Ukraina“.

Už BU kokybės monetas gautos lėšos (išskyrus nominalą ir PVM) bus skirtos Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba Ukrainai – 10 eurų, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti.

Užsisakydamas BU kokybės monetų numizmatinėje pakuotėje iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 2 vnt., vėliau skaičius neribojamas.

 

Lietuvos banko informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...