Ashburn +17,5 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023
Ashburn +17,5 °C Debesuota
Pirmadienis, 29 Geg 2023

Modernios paukštidės užtikrina paukščių gerovę ir veiklos rentabilumą

2021/10/08


UAB „Agrokonsultos grupė“ statomos paukštidės atitinka pažangiausias pasaulines technologijas.

Viena iš sėkmingo verslo sąlygų, saugus startas. Ūkininkams, ketinantiems imtis paukštininkystės verslo ir jau jį vystantiems, bendrovė „Agrokunsultos grupė“ gali pasiūlyti pažangiausias pasaulines technologijas atitinkančius sprendimus – nuo projektų parengimo iki jų įgyvendinimo ir techninio aptarnavimo.

Solidi tarptautinė patirtis

UAB „Agrokunsultos grupė“ veiklą pradėjo 2004 metais ir labai greitai tapo patikima ūkininkų partnere ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Per beveik 20 veiklos metų bendrovė pastatė ir įrengė arba rekonstravo apie 50 paukštidžių, skirtų broileriams, virš 3 mln. paukščių vietų dedeklėms vištoms, paukštidžių kalakutams ir vištų tėviniams pulkams.

Bendradarbiavimas su pažangiausių pasaulyje paukštidžių įrengimo technologijų kūrėjais – olandais ir patirtis tarptautinėje rinkoje bendrovei leidžia ūkininkams pasiūlyti sistemas, suteikiančias galimybes užauginti paukščius pačiu rentabiliausiu būdu.

„Aukščiausio lygio technologijas, kurių įdiegimas pasiteisino stambiuosiuose ūkiuose, nuo šiol siūlome perkelti į smulkius ir vidutinius. Neabejojame, kad, pradėję dirbti pagal pažangiausias technologijas, ūkininkai galės daug lengviau įgyvendinti savo siekius ir dirbti pelningiau“, – sako bendrovės steigėjas – partneris Romualdas Dudutis, dirbantis šioje srityje nuo 1999 metų.    Anot bendrovės Techninio skyriaus vadovo Andrejaus Pokutnevo, į „Agrokonsultos grupę“ gali kreiptis ūkininkai, norintys auginti 1 000 ir daugiau paukščių bei automatizuoti rankų darbą.

„Mes klientui galime pasiūlyti pasirinkti įrangos gamintoją ir ją sukomplektuoti taip, kad atitiktų kliento lūkesčius ir būtų užtikrintas geriausias kainos ir kokybės santykis“, – teigia įmonės vadovas Karolis Gavėnas.

Visi „Agrokonsultos grupės“ siūlomi sprendimai ir patarimai išbandyti praktiškai. Švedijoje bendrovė turi savo ekologinių broilerių auginimo ūkį ir laboratoriją, kuriai daugelį metų vadovauja technologas, veterinarijos gydytojas Giedrius Juodsnukis, įgijęs didelę patirtį Kaišiadorių ir Vievio paukštynuose dirbdamas su tėviniais pulkais ir inkubacijos sektoriuje bei valstybiniu veterinarijos gydytoju.

Šioje Švedijos įmonėje išbandoma pažangiausia įranga, kartu su auginimo technologija – lesalais, vitaminais, biosauga, dezinfekcijos priemonėmis ir kitais paukščių auginimui svarbiais faktoriais.

Didina konkurencingumą

Ūkininkams, norintiems auginti paukščius, bendrovės specialistai siūlo visų auginimo  procesų – šėrimo, girdymo, apšvietimo, šildymo ir vėsinimo bei mikroklimato kontrolės ir centralizuoto distancinio valdymo kompleksinius automatizuotus sprendimus. Kai augintojas nusprendžia, kokius paukščius ir kokį jų kiekį nori auginti, atsižvelgus į veterinarijos reikalavimus, skirtus tam tikrai paukščių grupei – dedeklėms, broileriams, kalakutams parenkama kompleksinė pastato įranga. Taip pat pasiūlomi  IT sprendimai, suteikiantys galimybę per nuotolį stebėti ir valdyti visus paukščių auginimo procesus. Teikdama pasiūlymus, „Agrokonsultos grupė“ įvertina ir tai, ar paukščiai bus auginami ekologiškai, ar laisvai laikomi.  R. Dudučio teigimu, paukščių auginimo procesų automatizavimas suteikia nemažai privalumų – mažina žmogiškųjų resursų poreikį, padeda lengviau išgyventi konkurencinėje kovoje, palengvina procesų kontrolę, didina efektyvumą ir integralumą bei pagerina paukščių laikymo kokybę.

Pašarų laikymo–padavimo bunkeriai įrengiami pagal paukštidžių dydį.

Lesinimas ir girdymas

Tinkamai parinkta efektyvi lesinimo sistema yra viena pagrindinių priemonių, leidžiančių vienu metu auginti didelį kiekį paukščių bei užtikrinti, kad visi paukščiai gautų reikalingas normas lesalo su minimaliu jų praradimu, be tiesioginio žmogaus įsikišimo.

Priklausomai nuo paukštidės dydžio, įrengiami ir lesalų bunkeriai, sumontuojamos svorio sistemos, suteikiančios galimybę kontroliuoti atvežamų ir sunaudojamų lesalų kiekį. Ūkininkas, matydamas, kiek lesalų buvo suvartota, gali pasverti paukštį ir sužinoti svorio pokyčius, rodančius auginimo efektyvumą ir rentabilumą įvairiais auginimo etapais. Gali būti sumontuotos ir specialios svarstyklės paukščiams sverti, įdiegta monitoringo sistema, automatiškai rodanti kitus paukštidės veiklos parametrus. Paukščių auginimo procese labai svarbios ir girdymo sistemos. Šiuolaikiškos girdyklos padeda taupyti laiką ir pinigus, sumažinti rankų darbą ir paukščiams užtikrinti palankesnes gyvenimo sąlygas.

„Mes siūlome automatines nipelines girdyklas, kurios yra nesudėtingos, patogios tiek paukščiams, tiek ūkininkams ir yra pritaikomos bet kokios rūšies paukštynams. Nipelių aukštis gali būti reguliuojamas pagal paukščių amžių, specialios lėkštutės po nipeliais neleidžia kraikui sušlapti ir apsaugo paukščius nuo kojų nušutimo bei krūtinės nudegimų. Sistema leidžia stebėti vandens tirštumą, temperatūrą, spaudimą, tiekti vaistus, vitaminus, papildus. Be to, galima ją automatiškai išplauti“, – aiškina A. Pokutnevas.

Anot veterinarijos gydytojo G. Juodsnukio pagal vandens suvartojimą galima nustatyti ir paukščių sveikatingumą. Vandens skaitiklis su distanciniu nuskaitymu perduoda duomenis į kompiuterį, kur, įvertinus paukščio dydį, amžių, lauko temperatūrą ir gautą informaciją apie suvartojamo vandens kiekį, galima operatyviai orientuotis apie pulko sveikatingumo lygį.

Klimato kontrolė

Mikroklimato valdymo spinta operatoriui leidžia užtikrinti malonią gyvenimo aplinką paukščiams ir darbo aplinką darbuotojams.

Be klimato kontrolės šiandien neįsivaizduojamos modernios paukštidės. Anot R. Dudučio klimato kontrolė – valdiklis apjungiantis šildymo, vėdinimo bei vėsinimo sistemas, kurios prižiūrimos integruotais valdymo pultais. Automatizuotai valdoma klimato kontrolė užtikrina malonią gyvenimo aplinką paukščiams ir darbo aplinką darbuotojams. Paukštininkystėje būtina didelį dėmesį skirti šilumos sistemos įrengimui, nes būtent ji pirmomis paukščių augimo dienomis sukuria pagrindą tolesniam augimo procesui.

„Agrokonsultos grupė“ užsakovui siūlo keletą kompiuterizuotai valdomų paukštidės šildymo sistemų variantų – infraraudonųjų spindulių šildytuvus, karšto oro generatorius arba karšto oro kaloriferius. Visi šildymo sprendimai suderinti su  ventiliacija, į kurią galima sumontuoti amoniako, oro srauto, temperatūros ir drėgmės daviklius. Tinkamas abiejų sistemų sureguliavimas ūkininkams leidžia taupyti energetinius resursus, optimizuoti šildymo kaštus ir suteikti aukščiausią komforto lygį paukščiams, džiovinti kraiką tuo pačiu eliminuojant galimus paukščių nudegimus nuo drėgno kraiko gerinant pašarų konversiją, mažinant ligas ir gerinant paukščių kokybinius rodiklius.

Paukščių auginimas neatsiejamas ir nuo vėdinimo, užtikrinančio šviežio oro patekimą į paukštidę ir panaudoto pašalinimą iš jos. Pasirinkus išilginę (tradicinę), kombinuotą arba tunelinę sistemą, žiemą galima sutaupyti šildymo kaštus, o vasarą, vėdinimą kombinuojant su drėkinimo sistema, sumažinti oro temperatūrą, arba racionaliai naudojant tunelinę ventiliaciją kartu su drėkinimo sistema sudaryti vėsinimo efektą, kuris prilygsta pajūrio pojūčiui kai karštą vasaros dieną po maudymosi šiltas pučiantis vėjas vėsina kūną. Dar vienas svarbus sėkmingos paukštininkystės veiksnys – paukštidės apšvietimas. Jis gali būti nuo energiją taupančių LED lempų iki apšvietimo intensyvumą ir paros trukmę reguliuojančių sprendimų, kurie įtakoja paukščių augimą, svorį, dėslumą. Tarkim, padidinus paros apšvietimo laiką, dedeklė per metus kiaušinių gali padėti 10 proc. daugiau. Kiekvienai paukščių rūšiai įvertinant įrengimų tipą parenkamas geriausiai jos paskirtį atitinkantis apšvietimas.

Visada šalia kliento

„Agrokonsultos grupė“, pastačiusi ir įrengusi šiuolaikišką paukštidę, ūkininko nepalieka likimo valiai. Bendrovės specialistai visada pasiruošę suteikti techninį aptarnavimą ir veikiančiai paukštidei.

„Pirmiausia teikiama pagalba nuotoliniu būdu. Specialistai, prisijungę prie paukštidės, patikrina, kokie parametrai pakitę, veikia jie ar neveikia ir, jei įmanoma, problema iš karto išsprendžiama nuotoliniu būdu. Kitu atveju vykstame į vietą. Į bet kurį Lietuvos kampelį paprastai nuvykstame per tris valandas ir likviduojame gedimą“, – apie operatyvų techninį aptarnavimą pasakoja A. Pokutnevas. Kitas veiksmingas techninių problemų sprendimo būdas – paralelinis monitoringas. Jis taikomas tada, kai klientas nėra pasijungęs per internetą distanciniam valdymui automatinio valdymo spintą. Tokiu atveju klientas, būdamas prie kompiuterio savo įmonėje ir vykdydamas bendrovės specialisto nurodymus, žingsnis po žingsnio sutvarko paukštidėje atsiradusius gedimus. „Agrokonsultos grupė“ kartu su įrangos gamintojais savo klientams organizuoja individualius, distancinius ir korporatyvinius periodinius darbuotojų mokymus ir tobulinimo kursus, vykdo instaliuotos įrangos testus ir teikia optimaliausias rekomendacijas automatiniams nustatymams bei eksploatacijai, pristato technines ir technologines naujoves.

www.agrokonsulta.lt

Rita KRUŠINSKAITĖ

ŪP korespondentė

UAB „Agrokonsultos grupė“ nuotraukos

Nr. 325/7

2021-10-08

        Agrokonsultos grupė; paukštininkystė; paukštidės
Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/05/29

Aurimas Valujavičius: kiek žmonės myli, tiek jie ir gins savo kraštą

„Užsikodavau galvoje, kad nėra tų delnų degančio skausmo ir dar stipriau pradėjau kapoti paskutinius metrus. Buvo žvėriškai sunku, bet, šypsodamasis per sukąstus dantis, Atlantui sakiau: seniuk, šiandien tu manęs nepaims...
2023/05/29

Dviejų trečdalių įstaigų vidaus kontrolė neapima su viešaisiais pirkimais susijusių rizikų vertinimo

Valstybės kontrolės (VK) vertintų įstaigų sukurta viešųjų pirkimų srities vidaus kontrolė atitinka ne visus vidaus kontrolės elementus ir jiems taikomus principus. Trūkumų nenustatyta ketvirtadalio vertintų įstaigų viešuosiuose pirki...
2023/05/29

Per klastą – į antrarūšes šeimas

Šią savaitę politinių įvykių užderėjo kaip niekada daug, tad temą teko rinktis atsižvelgiant į galimas jų pasekmes. Pirmalaikių Seimo rinkimų galimybė ir Vyriausybės atsistatydinimas normaliomis aplinkybėmis tikrai būtų dėmesio centre, bet ...
2023/05/29

FNTT ir Europos prokuratūra atlieka tyrimą dėl siekio sukčiavimo būdu įgyti per 750 tūkst. eurų ES paramos lėšų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vadovaujant Europos prokuratūrai, atlieka itin didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl, kaip įtariama, sukčiaujant įgytų Europos Sąjungos (ES) ūkio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų, kur...
2023/05/29

Dėmesys ir parama trumpoms tiekimo grandinėms nemažėja

Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti v...
2023/05/29

Įspėjimai apie žalą ant alkoholio taros: vieni mato prasmę, kiti – naivumą

Airijai ketinant tapti pirmąja šalimi pasaulyje, kur ant alkoholio produkcijos būtų pateikiami įspėjimai apie žalą, kai kurie Lietuvos parlamentarai mano, kad tai gera pradžia Europoje, kiti sako, jog tai tik simbolinė priemonė, o verslo at...
2023/05/29

Ant prekystalių atkeliavo lietuviškos braškės

Šiauliai („Šiaulių kraštas“). „Braškės kioskelis atmerkė savo akis“, – paskelbė Šiaulių rajone esantis Norkų ūkis apie prasidėjusią prekybą šiųmetėmis braškėmis. &Scaro...
2023/05/29

Violetinis įgulos gyvenimas

Žurnalistė, biografinių ir istorinių knygų autorė, kelionių organizatorė, gidė Aurelija Arlauskienė yra ir sodybos „Levandų uostas“ šeimininkė. Ji svečiams mielai pasakoja apie išskirtinius Pietry­čių Lietuvos kultūro...
2023/05/29

Tauragiškių nuomonė: žaliasis kursas svarbus

Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo pra&sca...