Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė
 

Padirbėję iš peties, net per lietų siautė iš širdies

2023/09/26


Šeštadienį Žarėnuose (Šiaulių r.) surengta tradicinė Šakynos seniūnijos rudens derliaus šventė „Padirbėję iš peties, pasilinksminkime iš širdies“, į kurią pasikviesta ir kaimynų iš tolimesnių vietovių. Nors beveik visą šventinę popietę parke lijo, nuotaikos dalyviams rudeniškas oras nesugadino. Žmonės įsigudrino šokti su skėčiais, ne visuomet aplenkdami balas.

Šeimininkų Žarėnų, Šakynos, gretimos Gruzdžių seniūnijos miestelio, Šiupylių bendruomenės įsirengė žaismingus, išmoningus ir iš tolo gardumynais kvepiančius kiemelius. Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos Drąsučių filialo moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ siūlė kvapnių arbatžolių, medaus, svarainių. Kaimyninio Akmenės rajono Kruopių kultūros namų moterų laisvalaikio užimtumo būrelis dar atsivežė ir savo rankdarbių parodą. Alkiškių neįgaliųjų klubo „Žėrutis“ kiemelyje puikavosi gaidys su uodega iš kriauklių ir šermukšnių skiautere su ne mažiau puošnia višta. Šelvėnų medžiotojų būrelio medžiotojai vaišino žvėrienos sriuba-šiurpa, o Šakynos kultūros darbuoto-
jai – aštriais barštukais. Žarėnuose įsikūrusios UAB „Klauso ūkis“ kiemelyje pūpsojo grūdų maišai, tik išrauti cukriniai runkeliai. Vaišių užteko visiems. Patiekalų įvairovė ir jų pateikimas glostė akis, o skoniai vertė stebėtis šeimininkių sumanumu. Nors šių metų šventės pagrindiniu patiekalu buvo pasirinktos mišrainės, netrūko ir daržovių bei lašišų pyragų, miško grybų, marinuotų kukurūzų, įvairiausių kepinių, sūrių, lietuviškų raudonšonių obuolių... Įvairių sodinukų atvežė vaismedžių augintojai iš Žagarės.

gyvenimo prieskoniai
Drąsučių filialo moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ siūlė kvapnių arbatžolių, medaus, svarainių.

Tiek lietui lyjant, tiek ir jam aprimus šventės dalyvius linksmino Gruzdžių filialo liaudiškos muzikos kapela, Kairių filialo liaudiškos muzikos kapela „Šilas“, Šakynos filialo liaudiškos muzikos kapela „Geri vilkai“, Alkiškių kultūros namų pramoginės muzikos atlikėja Eugenija Narkuvienė.

Renginio vedėjos ir šeimininkės Sigutė Butvidienė ir Julija Gribėnė sakė, jog gamta, atidavusi kasmetę duoklę žmogui, jau ilsisi. O žmogus, sudorojęs gausų rudens derlių, pasėjęs žiemkenčius, pasiruošęs atsargų ilgai žiemai, gali ir atsipūsti, pasidžiaugti nuveiktais darbais, užaugintomis gėrybėmis ir smagiai su kitais draugėje pabūti.

Sigutė Butvidienė
Gera nuotaika – ir šventės šeimininkės Sigutės Butvidienės, ir Šakynos parapijos klebono Stanislovo Žukauskio atributas. Sutarta, jog blogo oro nėra – netinkama gali būti nebent apranga ir nusiteikimas.

Darbščius ūkininkus po darbų sveikino ir nemažas būrys svečių: Seimo narės Rimos Baškienės patarėjas Mantas Šakočius, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai Judita Šakočiuvienė, Algis Mačiulis, Deimantė Radžvilė, laikinai einanti Šakynos seniūnijos seniūno pareigas Rina Gedminienė. M. Šakočius UAB „Klauso ūkis“ vadovui Jan Udo Sparenborg, už pažangų ūkininkavimą, kilnius darbus bei nuolatinį dėmesingumą ir pagalbą vietos bendruomenei ir kultūrai, įteikė Seimo narės R. Baškienės padėką ir būtiną lietingų orų atributą – skėtį. Padėkomis įvertinti ir seniūnijos ūkininkai Petras Daunys bei Arūnas Gedaminskas. Ūkininkams sveikatos, sėkmės linkėjo ir Šakynos parapijos klebonas Stanislovas Žukauskis.

Mantas Šakočius
„Klauso ūkio“ vadovas Jan Udo Sparenborg ir Seimo narės Rimos Baškienės patarėjas Mantas Šakočius.

Šventė „Padirbėję iš peties, pasilinksminkime iš širdies“ gyvuoja ne vienerius metus. Šios šventės sumanytojas ir organizatorius buvo šviesaus atminimo meno mylėtojas Šakynos seniūnas Algimantas Bronislovas Rudis. Jo idėja buvo sukviesti sukviesti seniūnijos gyventojus į gražią rudens šventę, į vieną būrį.

Žarėnų šventė
Pasirodo, grybai gali „užaugti“ ir ant skrybėlės...

Renginio pagrindinis akcentas – rudens gėrybių aukcionas, kuriame varžėsi ir seniūnijų kiemeliai, ir šventės svečiai, ir prekybininkai augalais. Aukcionui 2 maišus bulvių skyrė ūkininkas Arūnas Butvidas, po maišą kviečių, miežių, žirnių ir pupų – UAB „Klauso ūkis“. Azartiškame aukcione bulvių maišo kaina pakilo net iki 18 Eur. Neliko nenupirktas nė vienas maišas.

 

Autorės nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Gausus šeimininkų – Žarėnų kaimo bendruomenės – kiemelis.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis