Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023


Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė
 

Padirbėję iš peties, net per lietų siautė iš širdies

2023/09/26


Šeštadienį Žarėnuose (Šiaulių r.) surengta tradicinė Šakynos seniūnijos rudens derliaus šventė „Padirbėję iš peties, pasilinksminkime iš širdies“, į kurią pasikviesta ir kaimynų iš tolimesnių vietovių. Nors beveik visą šventinę popietę parke lijo, nuotaikos dalyviams rudeniškas oras nesugadino. Žmonės įsigudrino šokti su skėčiais, ne visuomet aplenkdami balas.

Šeimininkų Žarėnų, Šakynos, gretimos Gruzdžių seniūnijos miestelio, Šiupylių bendruomenės įsirengė žaismingus, išmoningus ir iš tolo gardumynais kvepiančius kiemelius. Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos Drąsučių filialo moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ siūlė kvapnių arbatžolių, medaus, svarainių. Kaimyninio Akmenės rajono Kruopių kultūros namų moterų laisvalaikio užimtumo būrelis dar atsivežė ir savo rankdarbių parodą. Alkiškių neįgaliųjų klubo „Žėrutis“ kiemelyje puikavosi gaidys su uodega iš kriauklių ir šermukšnių skiautere su ne mažiau puošnia višta. Šelvėnų medžiotojų būrelio medžiotojai vaišino žvėrienos sriuba-šiurpa, o Šakynos kultūros darbuoto-
jai – aštriais barštukais. Žarėnuose įsikūrusios UAB „Klauso ūkis“ kiemelyje pūpsojo grūdų maišai, tik išrauti cukriniai runkeliai. Vaišių užteko visiems. Patiekalų įvairovė ir jų pateikimas glostė akis, o skoniai vertė stebėtis šeimininkių sumanumu. Nors šių metų šventės pagrindiniu patiekalu buvo pasirinktos mišrainės, netrūko ir daržovių bei lašišų pyragų, miško grybų, marinuotų kukurūzų, įvairiausių kepinių, sūrių, lietuviškų raudonšonių obuolių... Įvairių sodinukų atvežė vaismedžių augintojai iš Žagarės.

gyvenimo prieskoniai
Drąsučių filialo moterų klubas „Gyvenimo prieskoniai“ siūlė kvapnių arbatžolių, medaus, svarainių.

Tiek lietui lyjant, tiek ir jam aprimus šventės dalyvius linksmino Gruzdžių filialo liaudiškos muzikos kapela, Kairių filialo liaudiškos muzikos kapela „Šilas“, Šakynos filialo liaudiškos muzikos kapela „Geri vilkai“, Alkiškių kultūros namų pramoginės muzikos atlikėja Eugenija Narkuvienė.

Renginio vedėjos ir šeimininkės Sigutė Butvidienė ir Julija Gribėnė sakė, jog gamta, atidavusi kasmetę duoklę žmogui, jau ilsisi. O žmogus, sudorojęs gausų rudens derlių, pasėjęs žiemkenčius, pasiruošęs atsargų ilgai žiemai, gali ir atsipūsti, pasidžiaugti nuveiktais darbais, užaugintomis gėrybėmis ir smagiai su kitais draugėje pabūti.

Sigutė Butvidienė
Gera nuotaika – ir šventės šeimininkės Sigutės Butvidienės, ir Šakynos parapijos klebono Stanislovo Žukauskio atributas. Sutarta, jog blogo oro nėra – netinkama gali būti nebent apranga ir nusiteikimas.

Darbščius ūkininkus po darbų sveikino ir nemažas būrys svečių: Seimo narės Rimos Baškienės patarėjas Mantas Šakočius, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai Judita Šakočiuvienė, Algis Mačiulis, Deimantė Radžvilė, laikinai einanti Šakynos seniūnijos seniūno pareigas Rina Gedminienė. M. Šakočius UAB „Klauso ūkis“ vadovui Jan Udo Sparenborg, už pažangų ūkininkavimą, kilnius darbus bei nuolatinį dėmesingumą ir pagalbą vietos bendruomenei ir kultūrai, įteikė Seimo narės R. Baškienės padėką ir būtiną lietingų orų atributą – skėtį. Padėkomis įvertinti ir seniūnijos ūkininkai Petras Daunys bei Arūnas Gedaminskas. Ūkininkams sveikatos, sėkmės linkėjo ir Šakynos parapijos klebonas Stanislovas Žukauskis.

Mantas Šakočius
„Klauso ūkio“ vadovas Jan Udo Sparenborg ir Seimo narės Rimos Baškienės patarėjas Mantas Šakočius.

Šventė „Padirbėję iš peties, pasilinksminkime iš širdies“ gyvuoja ne vienerius metus. Šios šventės sumanytojas ir organizatorius buvo šviesaus atminimo meno mylėtojas Šakynos seniūnas Algimantas Bronislovas Rudis. Jo idėja buvo sukviesti sukviesti seniūnijos gyventojus į gražią rudens šventę, į vieną būrį.

Žarėnų šventė
Pasirodo, grybai gali „užaugti“ ir ant skrybėlės...

Renginio pagrindinis akcentas – rudens gėrybių aukcionas, kuriame varžėsi ir seniūnijų kiemeliai, ir šventės svečiai, ir prekybininkai augalais. Aukcionui 2 maišus bulvių skyrė ūkininkas Arūnas Butvidas, po maišą kviečių, miežių, žirnių ir pupų – UAB „Klauso ūkis“. Azartiškame aukcione bulvių maišo kaina pakilo net iki 18 Eur. Neliko nenupirktas nė vienas maišas.

 

Autorės nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Gausus šeimininkų – Žarėnų kaimo bendruomenės – kiemelis.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...