Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Pieno pramonės milžinė sureagavo į kintančius vartotojų įpročius

2024/02/20


Tarptautinė Prancūzijos maisto korporacija „Danone“ baigė jogurto gamyklos pertvarkymą ir didina augalinių gėrimų gamybą. Didžiausias dėmesys bus skiriamas iš avižų gaminamam gėrimui.

Produktus iš migdolų, avižų bei sojų gaminanti „Danone“ turi dvi gamyklas Prancūzijoje ir dar keturias kitose Europos šalyse. Pertvarkius pietvakarių Prancūzijoje esančią gamyklą, vidaus rinkai skirtų jogurtų gamybą pakeis avižų gėrimas, kuriuo prekiaus augalinės kilmės prekės ženklas „Alpro“. Jį „Danone“ įsigijo 2017 m.

Iš pradžių planuojama pagaminti apie 100 tūkst. litrų per dieną, tačiau galiausiai gamybos apimtį tikimasi padidinti iki 300 tūkst. litrų, rašo portalas „Vegconomist”. Maždaug 90 proc. produkcijos pateks daugiausia į kitas Europos šalis.

Kol kas į gamyklą vežamos avižos iš Ispanijos ir Vokietijos, tačiau ateityje tikimasi jas pakeisti užaugintomis Prancūzijoje.

Tokiam žingsniui įmonė ruošėsi dvejus metus, matydama augančią ne gyvūninės kilmės pieno produktų paklausą ir pati ją skatindama. Pavyzdžiui, pernai lapkritį, susitarus su Belgijos prekybos tinklais, avižų bei migdolų gėrimų kainas pavyko sumažinti iki 2 eurų, tai yra, šiems produktams pritaikyti 20–40 proc. nuolaidas. Būtent šie produktai buvo pasirinkti dėl to, kad jie yra brangesni palyginti su pakavimo ir cukraus mokesčiais neapmokestintu sojų ir ryžių gėrimu.

2021 m. pradžioje, pranešusi apie numatomą vienos gamyklos pertvarką, bendrovė akcentavo, kad augalinių gėrimų pardavimai šalyje per 7 metus patrigubėjo, o iki 2025 m., tikimasi, jie išaugs dar ne mažiau nei 5 proc.

„Danone“ skaičiuoja, kad šiuo metu apie ketvirtis prancūzų yra vadinamieji „fleksetarianai“, vartojantys tiek gyvūninės, tiek ne gyvūninės kilmės maistą. Tai tapo dar viena ipaskata restruktūrizuoti savo veiklą Prancūzijoje.

„Good Food Institute Europe“ duomenimis, augalinių pieno pakaitalų pardavimai 2022 m. buvo didžiausi augalinio maisto kategorijoje. Tais metais jų parduota už 2,21 mlrd. eurų, t. y. 7 proc. daugiau nei metais anksčiau ir 19 proc. daugiau nei 2020 m. Jie sudarė 11 proc. visos pieno rinkos, o populiariausi buvo avižų, sojų ir migdolų gėrimas.

Pieno pramonės milžinės „Danone“ gaminami augalinės kilmės kremai, jogurtai keliauja ir į Jungtines Amerikos Valstijas, rašo portalas „Dairyreporter“. Be to, bendrovė pernai investavo į Izraelio biotechnologijų bendrovę „Imagindairy“, kuri, tiksliosios fermentacijos metodu gamina baltymus, kurie, kaip teigiama, maistine verte prilygsta pienui.

 

ŪP portalo informacija

ŪP redakcijos archyvo nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Pavasaris vis krečia išdaigas. Belieka tikėtis, kad, sniegui nutirpus, nebus didesnio šaltuko ir sulaukę šiltesnių dienų augalai vystysis visavertiškai. Ūkininkų laukia nemažas iššūkis – persiplanuot...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...