Ashburn +3,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +3,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023

Prieš šildymo sezono pradžią – perspėjimas, kuris išgelbės nuo didelių gaisrų namuose

2023/10/14


Orams vis labiau rudenėjant, skirtingų šalies savivaldybių atstovai praneša apie planus pradėti šildymo sezoną. Tuo metu draudikai primena, kad gyventojai turėtų nedelsti ir susitvarkyti šildymo įrenginius ir dūmtraukius, siekiant išvengti didelių nelaimių. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, praėjusį šildymo sezoną buvo išmokėta daugiau nei 4,2 mln. eurų nuostoliams dėl gaisrų atlyginti, o maksimali išmokos dėl gaisro suma siekė 175 tūkst. eurų.

Gaisrų nuostolių skaičiai auga

Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kasmet gaisrų padarytiems nuostoliams atlyginti yra išmokamos vis didesnės sumos.

Per pirmus 9 šių metų mėnesius bendrovė šalies gyventojams jau išmokėjo 4,6 mln. eurų gaisrų nuostoliams padengti. Palyginimui, per tą patį laikotarpį 2022 m. ir 2021 m. buvo išmokėtos mažesnės sumos − atitinkamai, 3 mln. ir 2 mln. eurų.

„Tokia auganti tendencija rodo, kad gaisrai tampa vis nuostolingesni ir patirtos žalos tampa vis didesnės. Ypač pandemijos metu gyventojai buvo linkę gerintis būstus, įsigyti daugiau ir brangesnių baldų, namų apyvokos daiktų, buitinės technikos. Nuo ugnies visa tai apsaugoti sudėtinga, todėl patariame pasirūpinti draudimo apsauga, kad netektų susidurti su itin skaudžiomis pasekmėmis“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas.

arturas juodeikis

Gaisrų pikas − šildymo metu

Kaip sako ekspertas, žvelgiant į bendrovės duomenis akivaizdu, kad būtent šaltuoju sezonu nuo lapkričio iki kovo mėnesio būna fiksuojamas pats gaisrų pikas.

„Pernai iš viso dėl gaisrų klientams išmokėjome daugiau nei 5,4 mln. eurų nuostoliams atlyginti. Deja, bet gaisrai paprastai gyventojams atneša brangiausiai kainuojančius nuostolius iš visų galimų nelaimingų nutikimų namuose, nes ugnis siaubia viską iš eilės: sienas, grindis, langus, lubas, grindis, visą namų turtą.

Šiemet per pirmus 9 mėnesius vidutinė nuostolio suma siekia 6,2 tūkst. eurų, 2022 m. ši suma buvo daugiau nei 5,4 tūkst. eurų“, – situaciją komentuoja „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Valymas − dar prieš šildymo sezoną

Draudimo ekspertas atkreipia dėmesį, kad dažniausia gaisrų priežastis, deja, būna netinkamai eksploatuojami kietojo kuro šildymo prietaisai, netvarkingi kaminai, dūmtraukiai.

„Dar nepradėjus šildymo sezono, itin svarbu išsivalyti kaminus, atlikti profilaktinę patikrą. Mūsų bendrovės duomenys rodo, kad nuosavuose namuose gaisrai įvyksta 3 kartus dažniau nei butuose ir tokiems skaičiams ženklią įtaką daro šildymo sezonas, kai būna pradedama naudoti netinkamai prižiūrėta ar neišvalyta šildymo įranga.

Kaminus privalu valyti bent kartą per metus, norint išvengti skaudžių nelaimių namuose. Taip pat svarbu žinoti, kad jei turite krosnelę, židinį, kurio ilgą laiką nenaudojote – nerekomenduojama jų naudoti be papildomo pasiruošimo. Šiuos šildymo būdus žmonės ypač bandė atgaivinti pernai, kai stengėsi sutaupyti dėl išaugusių šildymo kaštų“, – pastebi A. Juodeikis.

„Lietuvos draudimo“ atstovas sako, kad nelaimių skaičių pavyktų sumažinti, jei žmonės išties atsakingai pasirūpintų savo šildymo įranga dar prieš pradėdami naują šildymo sezoną.

„Reikėtų ne tik kartą per metus išvalyti kaminus, bet ir periodiškai valyti suodžius iš dūmtraukių, krosnių. Svarbu, kad dūmtraukiai būtų įrengti laikantis reikalavimų ir saugūs eksploatuoti.

Taip pat svarbu laikytis saugių atstumų – greta židinių, krosnių nedžiovinti skalbinių, nelaikyti sukrautų malkų. Jų atstumas nuo šilumos židinio turėtų siekti bent jau 1 metrą nuo pakuros“, – pažymi A. Juodeikis.

Galiausiai draudimo ekspertas primena, kad svarbus vaidmuo tenka ir dūmų detektoriams, kurie turi būti ne tik įrengti, bet ir prieš pradedant šildymo sezoną patikrintas jų veikimas.

 

Partnerio turinys

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...
2023/12/08

Investicijų projektams trūkstant valstybės žemės diskutuojama, iš kur jos paimti

Aplinkos viceministrei pareiškus, kad Lietuvoje beveik nėra laisvos valstybinės žemės investicijų projektams, Seimo Ekonomikos komiteto nariai abejoja, ar reikia steigti tokios žemės rezervo fondą. Kai kurie jų siūlo iš ūkininkų paim...
2023/12/08

Keisčiausios sukčių apgaulės – nuo Holivudo aktorių iki astronautų, neturinčių pinigų grįžti į Žemę

Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus. Todėl &s...