Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Seimas spręs, ar griežtinti nesąžiningus žemės ūkio ir maisto produkcijos įsigijimus (atnaujintas)

2023/03/14


Vilnius, kovo 14 d. (BNS). Nesąžiningus žemės ūkio ar maisto produkcijos įsigijimus siekiama pažaboti suteikiant daugiau įgaliojimų Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai – ji galėtų ne tik nurodyti nutraukti nesąžiningos prekybos veiksmus, bet ir skirti baudas už kiekvieną pažeidimo dieną.

Seimas antradienį po pateikimo pritarė tokioms Nesąžiningos prekybos praktikos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje draudimo įstatymo pataisoms, kurias parengė Žemės ūkio ministerija. Joms jau yra pritarusi Vyriausybė.

„Įstatymo pakeitimai yra susiję su Europos Komisijos pateiktomis pastabomis dėl tinkamumo perkelti direktyvos nuostatas į nacionalinę teisę“, – pristatydamas pataisas teigė ministras Kęstutis Navickas.

Jeigu Seimas pataisas priims, jos galiotų iki 350 mln. eurų apyvartą per metus gaunantiems ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, kooperatyvams, perdirbėjams, supirkėjas, didmeninei ir mažmeninei prekybai, išskyrus penkis didžiuosius prekybos tinklus.

Kaip BNS sakė Žemės ūkio ministerijos strateginio planavimo departamento ekonominės analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranckevičius, anksčiau agentūra taip pat galėjo duoti nurodymus dėl nesąžiningų veiksmų, tačiau jie nebuvo aiškiai įtvirtinti.

„Visi teoriškai suvokėme, kad tokius įgaliojimus ji turėjo – jeigu neteisėti veiksmai, ji gali duoti nurodymus ar įpareigojimus kažką padaryti. Dabar bus aiškiau“, – BNS teigė ministerijos atstovas.

Pakeitimais siūloma įstatyme įtvirtinti leidimą agentūrai žemės ūkio ar maisto produktų pirkėjus įpareigoti nutraukti draudžiamus nesąžiningos prekybos veiksmus. Taip pat pirkėjai turėtų atkurti ankstesnę padėtį arba pašalinti pažeidimo pasekmes, įskaitant sutarčių pakeitimus.

Siūloma už nepateikimą dokumentų, taip pat ir tų, kuriuose yra komercinių paslapčių, skirti iki 50 eurų baudą už kiekvieną pažeidimo dieną.

Laiku nenutraukus draudžiamų nesąžiningos prekybos veiksmų, neatkūrus ankstesnės padėties ar nepašalinus pažeidimo pasekmių, pavyzdžiui, nenutraukus netinkamos sutarties, bauda siektų iki 300 eurų už kiekvieną pažeidimo tęsimo dieną.

 

Sniegė Balčiūnaitė/BNS

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...