Tokios vietovės turėtų būti nutolusios iki 10 km atstumu nuo ugdymo ir gydymo įstaigų.
Kaip BNS sakė vienas Savivaldybių ekologinių investicinių vietovių pagrindų įstatymo projekto autorių Kęstutis Vilkauskas, taip norima pristabdyti šeimų, ypač jaunų, kraustynes į didmiesčius.
„Jaunas šeimas ištraukti (iš miestų – BNS) be papildomos motyvacijos sudėtinga. (...) Jeigu nesudėsime visokių lengvatų, neis žmonės į tas (nuo miestų nutolusias – BNS) vietoves“, – BNS teigė parlamentaras.
„Čia kaip LEZ'ams panašiai, tik jie nukreipti į ekonomiką, o čia – į gyvenimo kokybę“, – pridūrė parlamentaras.
Pasak jo, SEIV atvertų savivaldai papildomų galimybių: „Tai galimybė savivaldybėms užpildyti savo erdves, savo tuščius laukus ir nykstančius kaimus.“
Parlamentaro teigimu, SEIV galėtų atsirasti „nykstančiose Rūdiškių, Onuškio (Trakų rajone – BNS) seniūnijose“: „Ten daug nenašių žemių“.
Siekiant, kad SEIV formuotųsi bendruomenės, siūloma, kad jose steigtųsi juridinio asmens statusą turinčios bendrijos, veikiančios panašiai kaip sodininkų bendrijos. Būtų nustatytos sąlygos, kaip tapti tokios SEIV gyventoju, kaip statyti ar rekonstruoti pastatus, gauti lengvatų.
Savivaldybių taryboms nusprendus įsteigti tokias vietoves, gyventojams būtų suteikiamas žemės sklypas, jis nebūtų apmokestinamas žemės mokesčiu, jose įrengiama visa infrastruktūra – už tai būtų atsakinga savivaldybė, o išlaidas kompensuotų valstybė.
Vietovėje turėtų būti bent 10 didesnių nei 10 arų ploto sklypų, o namai galėtų būti iki 8,5 metro aukščio – tokie leidžiami sodų bendrijose.
Pasak K. Vilkausko, maždaug tokio dydžio vietovėje apsimokėtų įrengti infrastruktūrą.
Iš pradžių gyventojams būtų suteikiamas sklypas panaudos pagrindais, o po 10 metų būtų galima jį įsigyti. Žmonėms pirmam būstui įsirengti būtų teikiama parama, jie būtų atleidžiami nuo infrastruktūros plėtros įmokų, taikomos kitos mokesčių lengvatos.
Be K. Vilkausko, pataisas savo parašais parėmė dar 23 socialdemokratai.
Autorė Sniegė Balčiūnaitė
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos