Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Štai kiek kontrabandinių rūkalų pasieniečiai sulaikė vos per vieną savaitę

2023/06/03


Ketvirtadienio popietę Varėnos pasieniečiai už 100 metrų nuo valstybės sienos sučiupo Lazdijų rajono ir Alytaus miesto gyventojus su kontrabandos ryšuliais. Tai jau ketvirtas su rūkalų kontrabanda susijęs atvejis, apie kurį per pastarąją savaitę pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Įkliuvo du nešikai

Priedangoje valstybės sienos prieigas ties Pertako kaimu (Lazdijų r.) žvalgę Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai užfiksavo per įrengtą fizinį barjerą iš Baltarusijos teritorijos mėtomus ir krentančius tamsios spalvos ryšulius. Netrukus VSAT pareigūnai pastebėjo, kaip du vyrai susirinko ryšulius ir patraukė toliau į Lietuvos gilumą. Pasieniečiai nedelsdami juos sulaikė.

Paaiškėjo, kad valstybės sienos apsaugos zonoje „darbavosi“ 53-ejų lazdijietis ir 46-erių alytiškis. Penkiuose jų neštuose ryšuliuose buvo neteisėtai gabenti rūkalai – 1 750 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk 5 Superslims“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką sulaikytiems vyrams pradėtos administracinės teisenos. Įstatymas už tai numato baudą nuo 5 200 iki 6 000 eurų.

Pasieniečiai nustatė, kad šie asmenys buvo valstybės sienos apsaugos zonoje, nebūdami įrašyti į VSAT sudaromą sąrašą asmenų, turinčių teisę ten būti. Už tokį pažeidimą jiems skirti įspėjimai.

Po apklausos vyrai paleisti. Jiems įteikti šaukimai po dviejų savaičių atvykti į Kapčiamiesčio pasienio užkardą, kai čia bus nagrinėjamos jų administracinės bylos. Šioje užkardoje laikinai saugomos sulaikytos cigaretės.

cigarečių kontrabanda

Ir dar vienas lazdijietis

Trečiadienį su įkalčiais pasieniečiams į rankas pateko ir dar vienas Lazdijų rajono gyventojas.

Auštant VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai žvalgė teritoriją ties Varėnos rajono Senovės kaimu. Nuo čia iki valstybės sienos – vos pusšimtis metrų. Stebėdami aplinką, pasieniečiai pamiškėje pastebėjo asmenį su juodos spalvos ryšuliais.

Paaiškėjo, jog tai – pasieniečiams neblogai pažįstamas, jau ne sykį už kontrabandinių rūkalų gabenimą baustas 25-erių Lazdijų rajono gyventojas. ŠĮ kartą jis nešėsi dešimt stačiakampių ryšulių – 1 800 pakelius cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – beveik 7 300 eurų.

Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką lazdijiečiui Kabelių pasienio užkardoje pradėta administracinė teisena. Kadangi už tokį pažeidimą vyras jau baustas, jam skirtina bauda nuo 5 760 iki 6 000 eurų. Be to, šis vyras nėra įrašytas į asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, sąrašą bei ekstremaliosios situacijos metu į pasienio ruožą pateko be VSAT leidimo. Dėl to kontrabandininkas dar bus „apdovanotas“ bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Baltarusiškų cigarečių nešikui įteiktas šaukimas atvykti į užkardą, kai bus nagrinėjama jo byla. Šiame VSAT padalinyje saugomi ir neteisėtai gabenti rūkalai.

cigarečių kontrabanda

Aptiko „plaustą“  

Varėnos pasieniečiai su kontrabandininkais susiduria kone kasdien. Jiems žinomi visi kontrabandininkų taikomi būdai: kontrabandinės cigaretė plukdomos, skraidinamos, nešiojamos miškais.

Kaip tik praėjusį antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai iš Nemuno ištraukė rūkalų „plaustą“.

Motorine valtimi Nemunu einantį sienos su Baltarusija ruožą stebėję pasieniečiai ties Lazdijų rajono Sventijansko kaimu aptiko žolėse įstrigusį ryšulį, aptrauktą agroplėvele. Jame buvo dvi kartoninės dėžės su 1 000 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“. Prie ryšulio dar buvo pritvirtintos savadarbės petnešos – kontrabandos nešikų patogumui.

Radinys saugomas Kapčiamiesčio pasienio užkardoje kaip bešeimininkis turtas.

cigarečių kontrabanda

Telšiškis kontrabandines cigaretes laikė garaže

Ir dar viena tos srities naujiena: pas vieną Telšių rajono gyventoją sodyboje rasta beveik 9 000 pakelių cigarečių.

Tęsdami pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis trečiadienį ryte VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai viename Telšių rajono kaime atliko sankcionuotą kratą. Jos metu sodyboje esančiame garaže kriminalistai aptiko 8 757 pakelius kontrabandinių cigarečių „Minsk capital QS“, „NZ Gold“, „Fest“ ir „Rothmans Royals“. Didžioji rūkalų dauguma – su Baltarusijos akcizo ženklais ir tik 170 pakelių – su ukrainietiškomis banderolėmis.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai įtariamąjį, Telšių rajono gyventoją, buvo sulaikę 48 val. Po apklausos jis buvo paleistas. Įtariamajam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

cigarečių kontrabanda

 

VSAT, Varėnos pasienio ir Pagėgių pasienio rinktinių fotoinformacija

Dalintis