Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +5,6 °C Dangus giedras
Antradienis, 28 Kov 2023

Ūkininkai ruošiasi naujam sezonui: ko tikėtis 2023 metais?

2023/02/19


Žiema traukiasi, netrukus laukuose prasidės pirmieji darbai. „Agrokoncerno“ įmonių grupė, šiemet mininti 30-ąsias veiklos metines, jau pradėjo intensyviai ruoštis naujam sezonui tradiciniu konferencijų ciklu „Patirtys. Priemonės. Tikslai 2023“.

Pirmoji konferencija vyks vasario 23 d. Šiaulių arenoje, vasario 28 d. ir kovo 1 d. kelsis į „Agrokoncerno“ įmonių grupės buveinę Babtuose (Kauno r.), kovo 7 d. kvies ūkininkus į Plungę, o kovo 9 d. – į Panevėžį.

Pasak įmonės „Agrokoncernas“ direktoriaus Edgaro Šakio, šių konferencijų pagrindinis tikslas yra pasidalyti su ūkininkais sukauptomis žiniomis ir naujienomis, kurias jie galėtų taikyti ir savo ūkiuose.

„Esame vienintelis šalyje agroverslas, turintis mokslinį skyrių, kuriame atliekame įvairius tyrimus ir bandymus. Patys esame žemdirbiai, todėl su savo klientais dalijamės tik praktikoje patikrinta informacija ir sprendimais. Tai yra mūsų didžiausia stiprybė, nes dalijamės tik tuo, kuo patys tikime“, – sako E. Šakys.

30-metį mininti „Agrokoncerno“ įmonių grupė kviečia ūkininkus į konferencijų ciklą „Patirtys. Priemonės. Tikslai. 2023“.

Duomenys žemdirbiams – iš palydovo

Kalbėdamas apie 2023 metų tendencijas, įmonės „Agrokoncernas“ vadovas teigia, kad agrosektorius ypač aktyviai naudojasi technologine pažanga. Pavyzdžiui, įmonės vystomos „AgroSmart“ platformos vartotojai, vertindami savo laukų ir derliaus būklę, naudojasi ne tik įvairiais agronominiais įrankiais, bet ir palydovo duomenimis. „Palydovo duomenys atnaujinami kas savaitę. Programa juos apdoroja žemdirbiui suprantama kalba, suteikdama galimybę įvertinti tokius parametrus kaip augalų būklė, vešlumas, probleminės lauko vietos ir kt. Matydamas bendrą situaciją žemdirbys gali imtis atitinkamų priemonių ir operatyviai ieškoti problemų sprendimo, įvertinti, ar jie pasiteisina“, – paaiškina E. Šakys.

Į žemės ūkį vis labiau skverbiantis technologijoms, pažangūs žemdirbiai nori vis mažiau rizikuoti, todėl ieško patikrintų, praktikoje veikiančių sprendimų. Dėl šios priežasties pastaruoju metu tampa itin paklausūs specialistai, kurie moka dirbti su duomenimis, seka žemės ūkio sektoriaus naujienas ir tendencijas.

Matydamas augantį tokių specialistų poreikį „Agrokoncerno“ inovacijų ir tyrimų centras „AgroITC“ siūlo naują paslaugą – nepriklausomo agronomo konsultacijas. Ūkininkai galės užsisakyti agronomo paslaugas visais ūkio valdymo klausimais.

„Asmeninis agronomas teiks mūsų tyrimų centro patikrintus sprendimus, taip pat suteiks informaciją apie pokyčius agrosektoriuje, padės valdyti darbo laiką ir užimtumą. Dar vienas didelis šios paslaugos privalumas – sprendimus priima ne vienas žmogus, o visa agronomų komanda“, – paaiškina E. Šakys.

Žemės ūkio robotai „AgXeed“ jau neužilgo darbuosis mūsų šalies ūkiuose.

Technologijos padeda taupyti

Tręšti tik ten, kur reikia, kiek reikia ir kada reikia – nors ši tendencija nėra nauja, dėl sparčiai tobulėjančių technologijų tampa vis labiau prieinama ūkiams. Tai yra ypač aktualu dabar, kai trąšų kainos yra išaugusios ir sunkiai prognozuojamos. Įmonės „Agrokoncernas“ padalinys – Tiksliųjų technologijų centras „AgroTTC“ – daug dėmesio skiria dirvožemio tyrimams, kurie leidžia adaptuoti technologijas skirtingoms veislėms. Pavyzdžiui, įmonės atstovaujami „Topcon“ azoto sensoriai, tokie kaip „CropSpec“, leidžia naudotojui stebėti lauko kintamumą, skenuoti pasėlius, darbo metu rinkti duomenis ir juos apdoroti, pateikti analizę.

Dar vienas istorinis įvykis šalies agroverslo sektoriuje – netrukus į laukus darbuotis išvažiuosiantis pirmasis Lietuvoje tokio tipo žemės ūkiui skirtas robotas „AgXeed“. Ši autonominė mašina gali atlikti tokius žemės ūkio darbus kaip šienavimas, mulčiavimas, žemės dirbimas, sėja. Robotas „AgXeed“ yra valdomas nuotoliniu būdu ir be sustojimo gali dirbti visą parą.

Pasak E. Šakio, didelis proveržis, siekiant užtikrinti augalų sveikatą, buvo padarytas ir augalų apsaugos bei augalų mitybos srityse. Šiemet rinkai „Agrokoncernas“ pristato unikalų fungicidą, kurio sudėtyje yra „Inatreq Active“. Tai yra visiškai nauja priemonė, skirta kovoti su javų ligomis. Paprastai tokios medžiagos atrandamos tik kartą per porą dešimtmečių.

„Agrokoncerno“ produktų portfelyje ne mažiau svarbi naujiena – biostimuliantas „BlueN“, kuris padeda augalams azotą paimti iš oro ir panaudoti jį savo augimui bei derliaus kokybei gerinti. Paprastai azotas augalus pasiekia tręšiant dirvą, tačiau dabar yra ir papildomas azoto šaltinis. Šis naujas produktas gali padėti ūkininkams prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų ir išlaikyti pasėlius derlingus bei sveikus.

Pasak E. Šakio, Lietuvos ūkininkai yra ypač imlūs naujovėms, todėl yra vieni pažangiausių Europoje. Būtent jų aktyvumas ir žingeidumas motyvuoja ieškoti efektyviausių sprendimų siekiant įgyvendinti pagrindinį tikslą – užtikrinti, kad ant vartotojų stalų patektų tik sveikas ir kokybiškas maistas.

 

„Agrokoncerno“ įmonių grupės fotoinformacija

Nr. 305/7

Dalintis

2023/03/28

Už nuopelnus kaimui ir miestui – garbės ženklas

ŪP korespondentė Dalia KARPAVIČIENĖ. – Kelmės rajono savivaldybės taryba nusprendė Užvenčio seniūnijoje Girnikų kaime gyvenančiam ūkininkui Algimantui Vaupšui įteikti garbės ženklą „Už nuopelnus Kelmės rajonui“. Tokio įver...
2023/03/28

Seimo apdovanojimas – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui

Seimas nusprendė 2023 m. Seimo apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – skirti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Česlovui Juršėnui ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkui Ruslanui Stefančukui.
2023/03/28

Kiekvienai dirvai – savas augalas

Nuvažiavę į medelyną ir išsirinkę mėgstamų augalų, visada pasiteiraujame, kokią aplinką jie mėgsta. Bet juk galime atlikti „namų darbus“ ir iš anksto išsiaiškinti, kokias gėles tinka auginti saulėtose, ...
2023/03/28

VAT priminimas: AAP tiekti ir platinti gali ne kiekvienas

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VAT), atlikdama augalų apsaugos produktų (AAP) rinkos priežiūrą, siekia užtikrinti, kad jie būtų saugūs naudoti ir legalūs. Atkreipiame fizinių ir juridinių asmenų dėmesį į pagrindin...
2023/03/28

Anykščių krašto žmonės susirūpinę dėl miško naikinimo

Šimonių girios bendruomenė sunerimusi dėl miške vykstančių pokyčių. Bendruomenė feisbuko grupėje atkreipia dėmesį į Šventosios kraštovaizdžio draustinyje (Anykščių r.) sunkios medkirčių technikos sudarkytas pieva...
2023/03/28

2024-ieji paskelbti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės bei Diplomatų Lozoraičių metais

Seimas, siekdamas pažymėti Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą 20-metį, Lietuvos Dainų šventės 100-metį ir diplomatų Lozoraičių nuveiktų darbų svarbą, nusprendė 2024-uosius paskelbti NATO ir ...
2023/03/28

Ketinantieji įsirengti saulės elektrines turėtų suskubti

Saulės elektrinėse pagaminta elektra yra viena pigiausių ir tvariausių, todėl ūkininkai, norintys pasistatyti nuosavą saulės elektrinę, bet sprendimo įgyvendinimą atidėliojantys vėlesniam laikui, turėtų suskubti – sparčiai mažėjant elektros ...
2023/03/28

Patikrintas prokuroro priimtas nutarimas dėl Kaune įsigytų žemės sklypų

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, išnagrinėjęs surinktus dokumentus, įvertino Kauno apygardos prokuratūros šių metų vasario 27 d. priimto nutarimo teisėtumą ir pagrįstumą, kuriuo buvo atsisa...
2023/03/28

Žemės ūkio paskolų garantijų fondui - didesnis valstybės garantijų limitas

UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) šiemet individualių garantijų galės suteikti daug didesniam ūkio subjektų skaičiui, nes Vyriausybės sprendimu patvirtintas didesnis valstybės garantijų limitas.