Ashburn +23,1 °C Debesuota
Pirmadienis, 27 Geg 2024
Ashburn +23,1 °C Debesuota
Pirmadienis, 27 Geg 2024

VU Botanikos sode lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje, šintoistinės šventyklos Japonijoje vyriausiasis šventikas ir nešiojamų šventyklėlių Mikoši kūrėjas

2023/06/16


Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas sulaukė nekasdienių svečių – apžiūrėti Kairėnuose įkurdinto japoniško sodo ir susipažinti su gausiausiomis Lietuvoje augalų kolekcijomis atvyko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki kartu su žmona Harumi Ozaki, šintoistinės šventyklos Japonijoje vyriausiasis šventikas Kazuhiro Takebe ir nešiojamų šventyklėlių Mikoši kūrėjas Nobuya Miyata.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje T. Ozaki kartu su žmona H. Ozaki apžiūrėjo didžiausią Lietuvoje rododendrų kolekciją, supančią japonišką sodą, aplankė žydinčių vilkdalgių ir bijūnų kolekcijas, vieną didžiausių Baltijos jūros regione sodo Alyvų kalną.

Šintoistinės šventyklos Japonijoje vyriausiasis šventikas K. Takebe ir nešiojamų šventyklėlių Mikoši kūrėjas bei restauratorius N. Miyata, į Vilnių atvykę Japonijos ambasados Lietuvoje kvietimu ir šiandien vyksiančioje „Kultūros naktyje“ prisijungsiantys prie tradicinės japoniškos šventyklėlės Mikoši nešimo eisenos Vilniaus gatvėmis, liko sužavėti VU Botanikos sodo ir augalų įvairovės.

„Okajamos prefektūroje, kurioje gyvenu, yra įkurtas Korakuen sodas, vienas iš trijų didžiųjų Japonijos sodų. Lygindamas jį su VU Botanikos sode esančiu japonišku sodu galėčiau pasakyti, kad jie turi labai daug panašumų. Man labai patiko Vilniaus japoniškame sode esantis krioklys. Europietiškos tradicijos miškas, apželdinimas man yra žavingi“, – sakė Šintoistinės šventyklos Japonijoje vyriausiasis šventikas K. Takebe.

Šventikas šįvakar Vilniuje dalyvaus šintoistinės šventyklėlės Mikoši nešimo ceremonijoje. Ceremonija skirta „pernešti“ dievybę iš vienos šventyklos į kitą, tokia ypatinga eisena už Japonijos ribų rengiama itin retai. Sakoma, kad Japonijoje egzistuoja aštuoni milijonai dievybių. Kiekviena iš jų kartą metuose yra „įsodinama“ į mikošį ir nešama gatvėmis, siekiant užsitikrinti sėkmę bei darną.

Nešiojamų šventyklėlių Mikoši kūrėjas ir restauratorius N. Miyata, apsilankęs VU Botanikos sode įkurdintame japoniškame sode, taip pat pasidalijo puikiais įspūdžiais. „Įspūdinga, kad japoniškas sodas Vilniuje taip puikiai sukurtas. Žinoma, jis nėra visiškai toks, kokius turime Japonijoje, bet man patiko sukurta japoniška atmosfera lietuviškoje aplinkoje“, – įspūdžiais dalijosi N. Miyata.

VU Botanikos sode kartu apsilankiusiam japonų kraštovaizdžio kompanijos „Ishii Landscaping Co“ generaliniam direktoriui Naoki Ishii patiko, kad sode gražiai sukurti takai, jungiantys japoniško sodo tvenkinį su greta esančia Rododendrų kolekcija. Kraštovaizdžio kompanijos vadovui didelį įspūdį paliko spalvingųjų sodo Vilkdalgių kolekcija.

„Džiaugiamės kiekvienu mūsų sodo lankytoju, o girdėti šiltus atsiliepimus ir teigiamus sodo kolekcijų įvertinimus iš Jo Ekscelencijos Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje ir ambasados Lietuvoje svečių yra ypač malonu“, – sako VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

 

VU informacija

Nuotraukoje – Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila (kairėje), Japonijos ambasadorius Lietuvoje ir Japonijos delegacijos svečiai.

Dalintis
2024/05/27

Vietos maisto sistemos: dramblys kambaryje, tačiau niekas apie jį nešneka

(VDU ŽŪA langas) Vietos maisto sistema – potenciali socialinė inovacija. Ji gali tapti trumpųjų maisto tiekimo grandinių socialine infrastruktūra, smulkiojo verslo pradžia, naujai sukurtomis darbo vietomis ar vietoje užaugintos žemės ūkio pr...
2024/05/27

Pieno gamintojai Briuselyje reikalavo sąžiningų kainų

Šiandien Europos pieno taryba (EMB) Briuselyje surengė taikią demonstraciją, reikalaudama teisingumo žemės ūkio sektoriuje ir deramų pajamų ūkininkams.
2024/05/27

Biokuras Lietuvoje ir vėl tapo pigiausias Baltijos šalyse

Pastarąją savaitę dyzelinas Lietuvoje atpigo 0,9 proc., benzinas 0,3 proc. Tuo tarpu nežymiai didėjo kitų energijos išteklių kainos: biokuro kainos Lietuvoje per savaitę padidėjo 1,3 proc., TTF gamtinių dujų vidurkis pakilo 1,4 proc., o did...
2024/05/27

VDU Agroinovacijų centras – naujos galimybės aukštos kokybės mokslo tyrimams

Lietuvos agrosektorius susiduria su iššūkiais, kurie tiesiogiai atsiliepia jo efektyvumui, tvarumui ir konkurencingumui. Keliami vis aukštesni reikalavimai, nuo didesnio produktyvumo, iki minimalaus išteklių naudojimo i...
2024/05/27

VMVT patikrinimas atskleidė šiurkščius pažeidimus mėsos perdirbimo įmonėje: nesaugi produkcija sunaikinta

Šių metų, gegužės 8–10 dienomis Valstybinės maisto ir veterijanijos tarnybos (VMVT) Alytaus apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Riamona“, esančioje Alytaus rajone. &Sc...
2024/05/27

Artėja visaapimantis tvarumo cunamis

Verslui primetamos naujos žaidimo taisyklės: jei nebūsi tvarus – išmes iš barščių. Į šį procesą, kuriame tvarumas bus iškeliamas aukščiau net už finansinius rodiklius, yra įtraukiami ir žemės ūkio pr...
2024/05/27

Nuogąstavimai pasitvirtino: Kuršių mariose pastebėtos kritusios žuvys

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) Hidrologinių tyrimų skyriaus atliktų hidrologinių matavimų duomenys parodė, kad deguonies koncentracija pasiekė vandens telkiniuose gyvenančioms žuvims, pavojingai mažą ribą.
2024/05/27

Ministras K. Navickas siekia, kad padidinti muitai būtų taikomi kuo platesniam rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos sąrašui

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dalyvaujantis  žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas paragino Europos Komisiją (EK) kuo skubiau išplėsti iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų žemės ūki...
2024/05/27

Sveikatos apsaugos sistemų ekspertė: kai kurie Lietuvos rodikliai – žemiausi ES

Slopstant pasaulio šalių sveikatos apsaugos sistemas sukrėtusios Covid-19 pandemijos pasekmėms, Lietuvoje neišvengiamai teks atsigręžti į ankstesnes, dar iki pandemijos vyravusias problemas.