Pažeidimai renovuojant namus nebus toleruojami

Reaguodama į gyventojų nusiskundimus dėl galimai nekokybiškai atliktų darbų atnaujinant daugiabutį namą Pasvalyje, Aplinkos ministerija įpareigojo Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekciją (VTPSI) skubiai atlikti patikrinimą vietoje. „Šiandien pat patikrinsime, ar darbai atlikti kokybiškai, laikantis reikalavimų. Nustatę pažeidimus imsimės griežtų priemonių, taikysime nuobaudas. Reikalausime atsakomybės iš statybos rangos darbus vykdžiusių subjektų ir techninio prižiūrėtojo“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Daugiabutis, esantis Pasvalyje, Taikos g. 27, buvo atnaujinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos kuruojamą programą „Probleminių teritorijų plėtra“. Šio daugiabučio atnaujinimui buvo skirta 80 proc. Europos Sąjungos fondų parama. Už šio projekto įgyvendinimą ir priežiūrą atsakinga Pasvalio rajono savivaldybė. VTPSI specialistai šiandien atliks išsamų patikrinimą ir pateiks išvadas Aplinkos ministerijai. Jomis remiantis bus sprendžiama dėl tolesnių veiksmų. Aptikus pažeidimų bus reikalaujama juos ištaisyti.

Informacija apie patikrinimo rezultatus bus pateikta Aplinkos ministerijos svetainėje. Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavedimu bus sudaryta komisija, kuri patikrins daugiabučius namus, kurių atnaujinimas buvo finansuojamas pagal ankstesnes programas.

Visuomenės informavimo skyrius