Profesinės sąjungos: FNTT reikia skaidrios pertvarkos

Profesinių sąjungų teigimu, optimizuota Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) veikla  ne tik padėtų sutaupyti administravimo, logistikos lėšas, pašalintų besidubliuojančias funkcijas, bet ir prisidėtų prie kokybiškesnės teisėsaugos kūrimo.
Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovų, akivaizdu, kad FNTT veikla šiuo metu nėra pakankamai skaidri ir tai tik patvirtina garsiai skambantys vadovybės skandalai. Pareigūnai įsitikinę, kad norint išvengti ginčų ir prieštaravimų tiek tarnybos viduje, tiek visuomenėje, būtina sukurti efektyvų kontrolės mechanizmą.
Jau nuo 2010-ųjų pradėta kalbėti apie tai, jog FNTT reikia reorganizuoti. Po informacijos nutekinimo apie banko „Snoras“ uždarymą šalies vadovė Dalia Grybauskaitė tarnybą siūlė prijungti prie Mokesčių inspekcijos. Taip pat siūlyti jungimai su Specialiųjų tyrimų tarnyba ar pačia policija. Pastaruoju metu žiniasklaidoje vis pasirodo informacija, kad FNTT norima tiesiog sunaikinti ir tokiu būdu sustabdyti vykstančius svarbius tyrimus.
NPPSS vadovas Vladimir Banel užtikrina, kad tarnybos naikinimas tikrai negali būti svarstomas, tačiau pertvarkymas – būtinas. „Galimas prijungimas prie vienos ar kitos didesnės tarnybos turi būti diskutuojamas tiek su profesinėmis sąjungomis, tiek su pačiomis institucijomis. Kaip jau ne kartą pati Prezidentė minėjo, geriau teisėsauga bus mažesnė, tačiau efektyvi ir kokybiška“.
NPPSS tarybos narys Vytautas Lamauskas ragina FNTT vadovus negąsdinti ir neklaidingi visuomenės ir valdžios atstovų savo kalbomis, kad restruktūrizacijos atveju visi tyrimai sustotų keleriems metams. Tarnybos naikinti niekas neketina, todėl tyrimai sustoti tikrai dėl to neturėtų.
„Skandalais apaugusio tarnybos direktoriaus gynybos pozicija visiškai suprantama ir nėra nauja valstybės tarnyboje. Galime prisiminti ir vieną iš statutinių įstaigų vadovų. Tuomet pradėjus kalbėti apie jo pakeitimą, žiniasklaidoje pasirodydavo įvairūs pranešimai, visuomenės bauginimas nusikalstamomis gaujomis.
Manau, politikoje dar yra išlikę daug blaivaus proto asmenų, kurie priims teisingiausią ir į teisėsaugos efektyvumo didinimą orientuotą sprendimą“, – viliasi V. Lamauskas.
Profesinių sąjungų atstovų teigimu, būtina bendradarbiauti ir kaip galima sklandžiau vykdyti pertvarkos procesą. NPPSS jau ne kartą kalbėjo apie tai, jog teisėsaugos sistemą būtina optimizuoti, atsisakyti besidubliuojančių funkcijų ir taip taupyti lėšas. Anot profsąjungos atstovų, FNTT būtų tik pirmas žingsnis teisingame kelyje.
Daugiau informacijos suteiks:
 Vladimir Banel
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas
8 672 54 030
Vytautas Lamauskas
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo tarybos narys
8 601 29 306

Nacionalinė pareigūnų profesinė sąjunga