Siuvinėtos našlaitės

Kerinčios įvairiaspalviais žiedais kuklios darželių našlaitės – neišsemiama tema siuvinėtojoms, juolab kad siuvinėti šias gėles dera nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, našlaitės tinka ne tik staltiesei, bet ir paveikslui, pagalvei ar atvirukui papuošti.

Vainikas (1 schema)
Schemoje pateikiamas ketvirtis našlaičių vainiko. Prieš siuvinėdamos schemą pasididinkite kopijuokliu iki reikiamo dydžio ir per kalkę ar specialiu pieštuku perpieškite ją ant audinio. Kad vainikas būtų pačiame staltiesės centre, audinio skiautę du kartus perlenkite išilgai ir skersai, pasižymėkite vidurį ir pagrindines ašis.
Siuvinėkite 2–3 siūleliais šešėliavimo būdu lygiuoju dygsniu. Ypač gražiai žiedai atrodys, jei siuvinėsite pereinamų atspalvių siūlais.
Siuvinėdamos stenkitės, kad dygsniai gultų vienas šalia kito be tarpų, būtų vienodai įtempti, todėl nepamirškite audinio kruopščiai įtempti siuvinėjimo lankeliu.

Apskrita kompozicija (2 schema)
Našlaitės tiks kėdei, paveikslui, pagalvei, vasariškai rankinei papuošti, o atskiri motyvo elementai itin dailiai atrodys ant palaidinės ar suknutės.
Siuvinėkite kryželiu ant tankios kanvos ar audinio, kurio metmenų ir ataudų skaičius 1 cm yra vienodas. Keliais siūleliais siuvinėti, priklausys nuo audinio tankumo, dygsnio didumo: kuo jis smulkesnis, tuo mažiau siūliukų imkite.

 sutartiniai zenklai

naslaites2 nas