Už ilgalaikę partnerystę AB „Linas Agro“ žemdirbiams dėkojo išmaniai

Planšetiniais kompiuteriais AB „Linas Agro“ auglininkystės skyriaus vadovas N. Liukenskis (kairėje) ir generalinis direktorius D. Zubas (dešinėje) apdovanojo lojaliausius klientus: ŽŪK „Vilkaviškio grūdai“ (dovaną atsiėmė pardavimų vadybininkė Simona Bliūdžiūtė) ir žemdirbius – kėdainiškį Algį Pakštį bei radviliškietį Svajūną Toleikį.

Praėjusį trečiadienį AB „Linas Agro“ pagerbė ir apdovanojo gausų būrį lojaliausių savo klientų. Žemdirbiai, pernai spalį–gruodį pirkę būsimam augalininkystės sezonui prekes, dalyvavo akcijoje „Išmaniosios Kalėdos“, kur galėjo laimėti vertingų dovanų: galingus „iPad“ planšetinius kompiuterius, naujausio modelio „iPhone“ išmaniuosius telefonus, modernius išmaniuosius laikrodžius. Sėkmingam ir patogiam agroverslo valdymui skirti prizai įteikti iškilmingai – surengus padėkos šventę Bistrampolio dvare, netoli Panevėžio.

 

Didžiausias bet kurios įmonės įvertinimas – palankūs klientų atsiliepimai ir ilgametė part­nerystė. O kai geri žodžiai apie pagarbą ir sąžiningumą girdisi iš abiejų pusių: žemdirbiai pasitiki vadybininkais-konsultantais, o pastarieji jaučiasi beveik klientų šeimos nariais, – supranti, kad toks pasitikėjimas pelnytas ne per vienerius metus.
„Jau 15 metų kartu su kon­sultantu Algirdu Butėnu sprendžiame ūkio problemas. Kai reikia, kartu gelbėjamės iš nepalankių situacijų, kai išalkstame, kartu ir pietaujame“, – sakė šventės metu geros nuotaikos nestokoję Darius ir Diana Maceliai, Pasvalio r. turintys 250 ha augalininkystės ūkį. Bendrovė „Linas Agro“, pasak D. Macelio, patikima ir visada sąžininga, laiku atsiskaitanti už grūdus. Savo ruožtu vadybininkas A. Butėnas pasakojo ne tik apie pasvaliečių taikomas augalininkystės technologijas ir pasiektus rezultatus, jis gerai žino Macelių šeimos ūkio, Dariaus perimto iš tėčio Juozo Algimanto Macelio, istoriją.
Tiek pat metų A. Butėnas konsultuoja ir Griciūnus – Laimontą ir Dianą, kurie ūkininkauja rizikingame įgriuvų krašte – Biržų r., 500 ha žemės užsėja ankštinėmis bei grūdinėmis kultūromis. Apie „Linas Agro“ Griciūnai atsiliepė tik geriausiais žodžiais: patikima bendrovė, padedanti išlaviruoti net prastoje situacijoje, todėl ne pirmus metus joje perkantys viską – nuo sėklų iki pesticidų ir trąšų. „Žinoma, skaičiuojame, nesikliaujame vien nuojauta“, – sakė šiuolaikiškai ūkininkaujantys Diana ir Laimontas. Nesiblaškyti Griciūnai teigė nusprendę dėl patikimo vadybininko Algirdo, jo nuoširdumo, žmogiškosios šilumos. Konsultantas savo ruožtu pagyrė ūkininko profesionalumą, sakydamas, kad Laimontui apskritai nėra blogų metų.
Šventiška nuotaika vyravo viso renginio metu, nuo pirmųjų minučių, kai bendrovės generalinis direktorius Darius Zubas ir Augalininkystės skyriaus vadovas Nerijus Liukenskis tarė sveikinimo žodžius. Vadovai linkėjo žemdirbiams sėkmingai sulaukti pavasario, gausaus būsimo derliaus ir sėkmingo pardavimo.
„ŪP“ pakalbintas N. Liukenskis neslėpė, kad lietuviška gamta žemdirbiams dažnai pažada, bet vėliau koreguoja laukiamą scenarijų. Taip nutiko su pernykšte vasara, kai liūtys neleido nuimti derliaus, užmirkusiuose laukuose pelijo grūdai, krito kainos. Tačiau net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis kai kuriems ūkiams pavyko gauti net extra klasės grūdų. Šiemet optimizmą palaiko kol kas sėkmingai žiemojantys rapsai, kviečiai. Rinkoje juntamas rapsų deficitas, vadinasi, jų kainos turėtų išlikti patrauklios. Todėl bendrovė drąsina ūkininkus skaičiuoti, planuoti, sudaryti abiem pusėms sėk­mingus sandorius. Čia svarbus ir vadybininkų darbas, jie turi supažindinti ūkius su naujomis veislėmis, naujais augalų apsaugos produktais, pasiūlyti efektyvius pasėlių priežiūros sprendimus. Šiuolaikinis žemdirbys, N. Liukenskio žodžiais, – ne vien nuo gamtos malonės priklausantis, tačiau išprusęs, puikiai informuotas skaičiuojantis, visus „už“ ir „prieš“ pasveriantis verslininkas, socialinis bendrovės partneris.
Į agroverslo valdymo procesus veržiasi išmaniosios technologijos. Dažnas žemdirbys ūkio priežiūros darbuose neišsiverčia be išmaniojo telefono, kompiuterio ar planšetės. Neatsitiktinai bendrovė „Linas Agro“ pernai pristatė mobiliąją aplikaciją telefonams ir planšetėms „Rapsai.Lt technologijos“ – parankinę priemonę augalininkystės technologijų diegimui ir vystymui. Ši „Linas Agro“ specialistų sukurta originali mobilioji programėlė greitai išpopuliarėjo – dabar ja naudojasi tūkstančiai žemdirbių iš visos Lietuvos.

Gėlės gimtadienių proga – skuodiškiui Virgilijui Budrikiui ir „Linas Agro“ vadybininkei-konsultantei Kristinai Poderytei.

Gėlės gimtadienių proga – skuodiškiui Virgilijui Budrikiui ir „Linas Agro“ vadybininkei-konsultantei Kristinai Poderytei.

Akcijos „Išmaniosios Kalėdos“ dalyviai, apdovanoti planšetiniais kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais, taip pat turės galimybę įsilieti į mobiliosios programėlės „Rapsai.Lt technologijos“ naudotojų gretas. Akcijoje dalyvavę ir iš anksto naujam sezonui besiruošiantys žemdirbiai nepralošė: apsirūpino bendrovės tiekiama produkcija. Pirko biriąsias azoto, fosforo, kalio bei įvairių formų mikroelementų trąšas, biostimuliatorius, efektyvius augalų apsaugos produktus, sertifikuotas vasarinių augalų sėklas, – tai, kas skirta aukštam derlingumui ir pasėlių apsaugai.
Renginio, kurį vedė žinomas aktorius Ramūnas Rudokas, o koncertavo populiarūs kompozitoriai ir atlikėjai Stano ir D. Zvonkus, netrūko geros nuotaikos ir improvizuotų siurprizų. Iš Skuodo r. atvykęs Virgilijus Budrikis šalia prizo gavo ir puokštę rožių gimtadienio proga. Tą pačią dieną gimusi „Linas Agro“ vadybininkė-konsultantė Kristina Poderytė – glėbį tulpių. Smagiai nusiteikusi publika susibūrė į darnų chorą ir pritarė kompozitorių kūriniams. Visi apdovanotieji mielai pozavo fotografams kartu su renginio vedėju R. Rudoku, įmonės vadovais ir vadybininkais-konsultantais.

Prieš 25 m. lietuviškų rapsų eksportu į Vakarų Europą veiklą pradėjusi „Linas ir viza“ buvo pirmoji dabartinės „Linas Agro Group“ įmonė.
Šiuo metu AB „Linas Agro Group“ valdo 38 įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, turi 2 250 darbuotojų.
Didžiausia grupės įmonė – AB „Linas Agro“ šiandien yra viena didžiausių lietuviškų grūdų eksportuotojų, viena iš prekių žemdirbiams – trąšų, augalų apsaugos produktų, sėklų – tiekimo lyderių Lietuvoje.
„Linas Agro Group“ Lietuvoje ir Latvijoje turi nuosavą modernių grūdų saugyklų tinklą, valdo sėklų gamybos bei prekybos žemės ūkio technika verslą. Be to, grupė yra didžiausia paukštienos gamintoja Latvijoje, stambi pieno gamintoja Lietuvoje.

Gertrūda RINKŪNIENĖ
„ŪP“ korespondentė