Visuotinis reidas neteisėtoms užtvaroms prie vandens telkinių nustatyti

Balandžio 13 d., pirmadienį, visoje šalyje organizuojamas akcijos „Tvora“ reidas. Jo metu per penkis šimtus aplinkosaugininkų sausuma ir vandeniu tikrins vandens telkinių pakrantes. Reide dalyvaus visų regionų aplinkos apsaugos departamentų, Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos, miškų urėdijų ir Valstybinės miškų tarnybos pareigūnai.

Aplinkosaugininkai visą balandį tikrins, ar šalies vandens telkinių pakrantės prieinamos žmonėms. Jas neteisėtai užtvėrę žemės savininkai raginami nelaukti aplinkosaugininkų vizito ir tvėrimus pašalinti geranoriškai.

Visuotinio reido metu pareigūnai taip pat tikrins, kaip laikomasi žvejybos taisyklių, ar tinkamai tvarkomos atliekos ir nuotekos. Ypatingą dėmesį pareigūnai skirs ir miškų tvėrimams, bus tikrinama, ar jie yra teisėti. Už neteisėtą miškų žemės naudojimą gyventojams gali grėsti iki 145 eurų baudos.

Per pernykštę akciją „Tvora“ buvo patikrinta daugiau kaip 400 vandens telkinių ir apie 1 000 žemės valdų. Jos metu iš vandens telkinių pakrančių valdų šeimininkai pašalino 250 tvorų. Nelegaliems tvėrėjams skirta daugiau kaip 5 500 eurų baudų, surašyta apie 170 privalomųjų nurodymų pašalinti neteisėtus tvėrimus.

Už neteisėtas tvoras, ribojančias priėjimą prie vandens telkinio, gresia iki 289 eurų bauda. Jeigu privalomieji nurodymai nevykdomi, už kiekvieną tvoros tiesinį metrą pažeidėjui skaičiuojama 145 eurų žala aplinkai. Už kiekvieną mėnesį, kol nepašalinami žalos aplinkai padariniai, žalos dydis didinamas po 145 eurų už 1 tiesinį tvoros metrą.