Nacionalinis miškasodis – jau tradicija tapusi, kasmet vykstanti medelių sodinimo šventė, kurios metu įveisiami ir atkuriami Lietuvos miškai, taip prisidedant prie mūsų šalies miškingumo didinimo. Ši akcija kasmet bendram tikslui sutelkia gausų būrį neabejingų gamtai ir miškui piliečių, organizacijų, bendruomenių, o šiemet miškų sodinimo talka kvietė įprasminti prieš 35 metus tvirtai atkurtą ir susigrąžintą laisvę.
„Lietuvos miškai jungia žmones – kartas, kaimynus, šeimas. Smagu matyti tiek daug žmonių, kurie čia jaučiasi kaip namie: ateina ne tik pasodinti medį, bet ir pabūti kartu, pabendrauti, prisiminti, kad visi esame vienos šalies dalis. Miškasodis – tai ne tik simbolinis gestas. Tai prasmingas darbas, kurio vertė išlieka ir šiandien, ir po kelių dešimtmečių. Tokie veiksmai primena, kad prisidėti prie pokyčių gali kiekvienas – ir tai visai paprasta“, – teigia aplinkos ministras Povilas Poderskis.
„Džiugu, kad kasmet randame kilnių progų sodinti mišką. Šiemet, minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-metį, kviečiame įprasminti savo meilę laisvai tėvynei ir dar kartą atminti, kad tik turėdami tikslą ir veikdami bendrystėje galime įveikti net ir didžiausius sunkumus. Džiaugiuosi, kad kasmet vis daugiau piliečių sodindami medelius taip išreiškia savo meilę gamtai, o šiemet ir – laisvei, už kurią sunkiai kovojome“, – sako Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.
Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė džiaugiasi, kad Nacionalinis miškasodis kiekvienais metais pritraukia vis daugiau žmonių. Šiemet prie vienos prasmingiausių miškininkų organizuojamų akcijų, kuri vyks visą balandžio mėnesį, prisijungs daugiau nei 13 000 piliečių. Kasmet miško sodinti prisijungia ir tie, kuriems sodinimas su miškininkais jau tapo kelis metus besitęsiančia tradicija, ir tie, kuriems tokia patirtis yra pirmoji. Miškininkai mato didžiulę šios iniciatyvos prasmę – tai puikus būdas puoselėti meilę gamtai ir miškui, supažindinti visuomenę su miškininkų kasdieniais darbais bei miškininkyste.
Džiugu, kad kasmet prie Nacionalinio miškasodžio prisijungia ir vis daugiau įvairių organizacijų, skirtingų sričių įmonių, švietimo įstaigų, vietos bendruomenių. Apie 150 įmonių komandų šiemet prisijungė prie iniciatyvos ir miško sodinimą įprasmino kaip tvarią komandos formavimo veiklą bei duoklę gamtai.
Kiekvienais metais Valstybinių miškų urėdija pasodina daugiau nei 30 mln. medelių, kurie visi yra išauginami moderniuose VMU medelynuose, naudojant pažangiausias išauginimo technologijas. Visiems sodmenims išauginti pasirenkamos genetiškai patikimos sėklos, garantuojančios kokybiškus miško sodinukus, kurie ateityje taps gražiais, žaliuojančiais miškais. Be to, jau trečius metus iš eilės visų VMU regioninių padalinių dalyje miškų yra sodinami sodmenys su uždara šaknų sistema. Uždara šaknų sistema – tai sėjinukų auginimas specialiuose konteineriuose, naudojant naujausias sėjimo ir auginimo priežiūros technologijas. Nacionalinio miškasodžio metu buvo sodinami mišrūs medynai, sudaryti iš daugiau nei trijų vietinių medžių rūšių: ąžuolų, beržų, liepų, eglių, pušų, juodalksnių ir kitų.
VMU miškininkai džiaugiasi, kad toks gausus būrys tautiečių šiais metais prisijungė prie prasmingos Nacionalinio miškasodžio šventės ir tokiu būdu įamžino savo meilę gamtai bei tėvynei.
VMU fotoinformacija