Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Pakvies uždegti solidarumo laužus

2023/12/28


Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) gruodžio 21-ąją surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė žemdirbių nepasitenkinimo priežastis bei atskleidė, kad planuojami protestai, prasidėsiantys sausio 8 d.

Po pirmojo pareiškimo visuomenei praėjus savaitei, įvardytas tikslus pirmojo protesto etapo laikas ir forma – laužai.

„Nuo seno laužai buvo uždegami, kad įspėtų apie pavojų, padėtų susitelkti ir apsiginti“, – kodėl pasirinkta tokia akcijos forma, paaiškina LŽŪT, vienijanti dešimt įvairių žemdirbių organizacijų.

Pasak organizatorių, atėjo laikas susivienyti prieš ydingai vykdomą, nenuoseklią ir vienpusę žemės ūkio politiką, kurios sukelti neigiami padariniai ir kylančios problemos gula ant žemdirbių pečių, pasekmes jaučia ir visa šalies visuomenė.

Sausio 8-ąją, 14 val., LŽŪT kviečia žemdirbius visoje Lietuvoje uždegti vilties ir solidarumo laužus.

Juos siūloma sutartu laiku uždegti visuose rajonuose, matomose vietose – savo laukuose prie pagrindinių kelių.

„Rekomenduojame į laužų deginimo vietą, jei yra galimybė, suvažiuoti su žemės ūkio technika. Techniką pastatyti kuo dešiniau šalikelėje, aikštelėje ar ant lauko, jei yra galimybė, būtinai laikantis visų saugumo reikalavimų ir kelių eismo taisyklių. Būtina turėti liemenes. Traktorius palikti su švyturėliais ir avariniu signalu“, – perspėja protesto akcijos organizatoriai.

Jie taip pat atkreipia dėmesį, kad deginant laužus būtina laikytis visų reikalavimų ir atsargumo priemonių: laužavietė turi būti ne arčiau kaip 30 metrų iki pastatų, inžinerinių statinių, 100 metrų iki miško ar durpyno; saugiu atstumu nuo kelio zonos; dūmai nesklisti link gyvenviečių. Primenama, kad negalima deginti dažytos, lakuotos medienos ar kitų deginimui neskirtų medžiagų. Be to, rekomenduojama turėti talpyklą su vandeniu.

 

ŪP portalo informacija

Asociatyvi nuotr.

Dalintis
Verslas