Ashburn +14,2 °C Debesuota
Trečiadienis, 28 Vas 2024
Ashburn +14,2 °C Debesuota
Trečiadienis, 28 Vas 2024

Raugintų burokėlių kerai

2023/11/18


Turbūt nedaug suklysime sakydami, kad burokėliai yra saldžiausia daržovė. Nors iš vaikystės ne vienas prisimename ne itin maloninantį jų sulčių skonį ir rūpestingųjų mamų paaiškinimus, kad šis gėrimas stebuklingas, stiprina kraują. Žaliuose burokėliuose iš tiesų gausu geležies, kalcio, vitaminų A, C, B6, magnio, vario, antioksidantų, folio rūgšties. Tad kaip paruošti šią stebuklingą daržovę, kad ją valgytume pasigardžiuodami? Siūlome išbandyti raugintų burokėlių, na o tuos, kas jų nemėgsta iš visos širdies, raginame užraugti moliūgų!

Šviežių burokėlių rauginimas

Reikės:

 • saujos kitos vienodo dydžio burokėlių
 • litro vandens
 • šaukšto druskos
 • juodos duonos (geriau ruginės ir keptos su raugu) plutelių arba vienos kitos riekelės
 • žiupsnelio kmynų
 • česnako skiltelės
 • šaukšto konservuoti skirtų prieskonių mišinio
 1. Švariai nuplautus burokėlius nulupkite, supjaustykite griežinėliais ar nedideliais gabaliukais.
 2. Sluoksniuodami su plonais griežinėliais supjaustytu česnaku, sudėkite į švarų stiklainį ar kitokią tarą užpildydami 3/4 indo tūrio.
 3. Likusią indo dalį priberkite duonos plutelių ar riekelių. Užberkite kmynų, prieskonių mišinio ir užpilkite išvirtu bei atvėsintu sūrimu. Indą uždenkite ir statykite į lėkštę nubėgti sūrymui.
 4. Jei laikysite šiltoje vietoje, ragauti galite jau po kelių dienų, nelygu supjaustytų griežinėlių storis, o jei vėsesnėje – tuomet maždaug po 7–10 dienų.

Virtų burokėlių rauginimas

Reikės:

 • 2 l šalto vandens
 • 500 g virtų burokėlių
 • stiklinė ruginių miltų
 • rauginti tinkamų prieskonių (džiovintų krapų, česnakų, rozmarinų, bazilikų, čiobrelių šakelės, juodųjų ir kvapiųjų pipirų, laurų lapelio, žiupsnelio kmynų ar kumino)
 1. Stiklinėje šalto vandens gerai išmaišykite ruginius miltus, prieskonius ir supilkite į rauginimo indą.
 2. Į gautą masę sudėkite nuluptus ir pasmulkintus virtus burokėlius, supilkite likusį gerai užkaitintą (bet neverdantį) vandenį, išmaišykite.
 3. Paslėkite, kad burokėliai būtų apsemti, uždenkite ir palikite rūgti vėsioje vietoje. Po savaitės jau galėsite skanauti.

Rauginti moliūgai

Reikės:

 • 1 kg moliūgo
 • 1 l šilto virinto vandens
 • 3 šaukštų druskos
 • 2 šaukštų cukraus
 • šaukštelio kmynų
 • šaukštelio kalendrų grūdelių
 • nedidelės rozmarino šakelės
 • 3 česnako skiltelių
 1. Moliūgo minkštimą supjaustykite nedideliais gabaliukais, sudėkite į stiklainį ar kitą rauginimo indą ir užpilkite vandeniu, sumaišytu su prieskoniais.
 2. Nepamirškite įdėti ir rozmarino šakelės. Rauginkite moliūgą 5–6 dienas kambario temperatūroje, o vėliau laikykite vėsioje vietoje.

 

„Rasų“ informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis
2024/02/28

Pavojingas kokteilis gali susprogdinti ekonomiką

Suskystintų naftos dujų (SND) akcizo viražai, kai nuo nulinio tarifo jis buvo pakeltas iki beprotiškų aukštumų, o paskui labai nenoriai nuleistas ant žemės, pakurstė įvairių minčių ir svarstymų, kodėl į tokius kraštutinumus pu...
2024/02/28

Profesionalus fotografas iš Ramygalos R. Dūda: „Mano tikslas parodyti žmonėms, kad jie – gražūs“

Panevėžys (JP.lt). „Pagal pavardę turėjau tapti muzikantu“, – šmaikščiai savo internetinėje svetainėje rašo Rokas Dūda. Tačiau šio fotografo požiūris į savo amatą ne tiek šmaikštus, kiek ...
2024/02/28

Sutelktos pajėgos Baltijos jūroje nuskandintai karo amunicijai surinkti

Po Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūroje, pavyzdžiui, netoli Bornholmo baseino, Gotlando gilumos, Gdansko gilumos, Flensburgo fiordo ir Mažojo Belto buvo išmesta apie 40 000 tonų cheminės amunicijos. Nežinomas kiekis į jūrą taip pat buvo ...
2024/02/28

Dirvinis asiūklis – piktžolė ar vaistažolė?

Net neabejoju, kad daugeliui daržininkų dirvinis asiūklis visuomet išliks piktžole, kovojant su ja daržovių lysvėje ar gėlyne, nusvyra rankos. Asiūklio stiebas nariuotas, iš kiekvieno narelio kyšo aplink išsidėsčiusios ...
2024/02/28

Ūkininkai patiria pavojingą psichologinę įtampą – bet kam tai rūpi?

Pratrūkus ūkininkų protestams, politikai mėgina suvaldyti situaciją švelnindami žemės ūkio veiklai keliamus reikalavimus. Visuomenėje netrūksta ir neigiamo protestuojančių žemdirbių vertinimo, nesupratimo. Tuo tarpu užsienio mokslininkai ka...
2024/02/28

NŽT vykdo naujų valstybinės žemės patikėtinių priežiūrą

Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo...
2024/02/27

Iki Prezidento rinkimų 75 dienos: ne visų būsimųjų kandidatų sąskaitos pilnėja

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad iki gegužę vyksiančių Respublikos Prezidento rinkimų likus 75 dienoms visi juose kandidatuojantys asmenys bendrai jau yra gavę daugiau kaip 560 tūkstančių eurų.
2024/02/27

EP pritarė planui atkurti 20 proc. ES sausumos ir jūrų teritorijų

Antradienį, vasario 27 d., Europos Parlamento (EP) nariai patvirtino gamtos atkūrimo įstatymą, kuriuo siekiama iki 2030 m. atkurti bent 20 proc. ES sausumos ir jūrų teritorijų, o iki 2050 m. – visas nualintas ekosistemas.
2024/02/27

Žemės ūkio ministrai sutarė dėl atsako į krizinę padėtį žemės ūkyje

Atsižvelgdami į tebesitęsiančius ūkininkų protestus ir remdamiesi pirmininkaujančios Belgijos informacija bei Europos Komisijos parengtu neoficialiu dokumentu dėl reikalavimų supaprastinimo, Europos žemės ūkio ministrai vasario 26 d. Taryboje...