Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023

Tik kas dešimtas užtikrintas dėl savo vairavimo įgūdžių žiemą

2022/12/30


Du trečdaliai Lietuvos vairuotojų pasitiki savo vairavimo įgūdžiais žiemą. Tačiau tik 1 iš 10 (12 proc.) šalies vairuotojų savo vairavimo žiemą įgūdžius vertina kaip labai gerus, rodo reprezentatyvi gruodžio mėnesį atlikta „Norstat“ apklausa.

Bendrovės „Moller Auto“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė, arba 54 proc., šalies vairuotojų savo vairavimo žiemą įgūdžius vertina kaip gana gerus. Savo vairavimo įgūdžius kaip labai ar gana gerus labiau linkę vertinti vyrai nei moterys – atitinkamai 80 proc. ir 54 proc.

Tuo tarpu 8 proc. vairuotojų savo vairavimo įgūdžius vertina gana blogai, o 3 proc. – blogai. Iš tų respondentų, kurie savo vairavimo žiemą įgūdžius laiko prastais ir gana prastais, dauguma yra moterys – 15 proc., palyginti su 8 proc. taip save vertinančių vyrų.

Žiemą vairuoti gali būti sudėtinga net ir patyrusiems vairuotojams. Tai iliustruoja ir Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenys: gruodžio 1–21 d. šalies keliuose pareigūnai užfiksavo 1260 eismo įvykių. Ekspertų teigimu, žiemą kelyje svarbūs ne tik vairuotojo turimi įgūdžiai, bet ir pačios transporto priemonės techninė būklė.

Atsižvelgiant į Lietuvos klimatą, transporto priemonės pasirinkimas taip pat gali turėti įtakos mobilumui ir saugumui snieguotuose, apledėjusiuose, vandens ir purvo apsemtuose keliuose. Pavyzdžiui, keturiais ratais varomus automobilius žiemą vairuoti yra kur kas lengviau, palyginti su varomais tik priekiniais ar tik galiniais ratais. Dėl to automobilis yra stabilesnis, rečiau slysta ir yra geriau valdomas važiuojant žiemos sąlygomis. Pavyzdžiui, „Audi“ „Quattro“ ir „Volkswagen“ „4Motion“ visų keturių varančiųjų ratų pavaros atlieka šią funkciją.

Prieš išvažiuodamas į kelią žiemos metu vairuotojas turi imtis tam tikrų prevencinių priemonių. Pavyzdžiui, iškritus sniegui, nuo automobilio reikia nuvalyti ne tik priekinį stiklą, bet ir stogą bei variklio dangtį, nes priešingu atveju sniegas gali nukristi ant priekinio stiklo arba net nuslysti nuo stogo važiuojant ir sukelti pavojų už jo važiuojančiam automobiliui. Taip pat būtina nuvalyti po automobiliu susikaupusį ledą, nes jis gali kelti pavojų kitiems eismo dalyviams.

Dažniausiai pasitaikančius automobilio gedimus galima suskirstyti į variklio problemas, važiuoklės remontą ir stabdžių sistemos patikrą bei remontą. „Audi“ ir „Volkswagen“ techninės priežiūros centruose dažniausiai atliekama įprastinė techninė priežiūra, pavyzdžiui, tepalų keitimas. Tačiau, jei automobiliuose pasitaiko gedimų, dažniausiai jie būna susiję su elektronika, kurią reikia diagnozuoti naudojant specialią įrangą. Žiemą įvykus avarijoms, automobilio apgadinimai būna labai įvairūs: nedidelių avarijų atveju dažniausiai deformuojamas kėbulas ir pažeidžiamas dažų sluoksnis, o po rimtesnių avarijų patiriami kompleksiniai pažeidimai, turintys įtakos visai automobilio važiuoklei, elektronikai, varikliui ir pan..

Kad miesto automobiliai, kurių prošvaisa – atstumas tarp žemės paviršiaus ir žemiausios kėbulo dalies – yra didesnė, gali būti saugesni važiuojant apsnigtais keliais.

 

Partnerio turinys

123rf nuotrauka

Dalintis

2023/01/28

Valstybė smūgiuoja veislininkystei – atsikrato įmonių

Veislininkystės įmonių privatizavimą žemdirbių atstovai vadina istorine klaida ir pabrėžia, kad nacionalinę veislininkystę žlugdyti gali tik labai netoliaregiška valdžia. Šioms įmonėms aukciono plaktuku mojavo dar ankstesnės kadencij...
2023/01/28

Tarptautinį narkotikų gabenimo verslą organizavusiam panevėžiečiui – teismo nuosprendis

Daugiau kaip 300 kg kokaino neteisėtą gabenimą jachta organizavusiam ir beveik 760 kg kanapių dervos pervežimą iš Ispanijos į Rusiją koordinavusiam piliečiui E. M. skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmė.
2023/01/28

Žalumynai ant palangės: nestandartiniai sprendimai

Žalumynų ant palangės galima užsiauginti ir taip, kad jie puoštų namus – tarkim, svogūnų laiškų saldaininėje su akmenukais. Salotoms galima suteikti antrą gyvenimą, o imunitetą sustiprins ir švieži morkų lapeliai.
2023/01/28

Trąšų rinka: ar po sunkių 2022-ųjų galime tikėtis geresnių 2023 metų?

Praėjusieji metai trąšų rinkai buvo sudėtingi. Įtampa dėl kylančių kainų rinkoje buvo jaučiama jau 2021-ųjų pabaigoje. O 2022 m. vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, situacija tapo dramatiška. Agroverslo bendrovės „Agrochema&ldq...
2023/01/28

Lietuviškos simfonijos pradininką primena viena Plungės gatvė

Juozas Žilevičius – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikologas, kultūros veikėjas. Simfonija f-moll, kuri buvo parašyta 1919 m., o po kelerių metų atlikta Kaune – laikoma pirmąją lietuviška sim...
2023/01/28

Ūkininkavimas – perspektyvus verslas

„Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu. Ūkininke tapau, bet akmenis vis tie...
2023/01/28

Tėvų ir vaikų santykiai: atviri klausimai bei pagarbus klausymasis atrakina ir labai surūdijusią spyną

Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metu...
2023/01/28

Pusryčiai – hamletiškas klausimas

Valgyti pusryčius ar nevalgyti? Tokios mintys aplanko bent pusę mūsų ryte. „Pusryčius suvalgyk pats“, – teigia patarlė, o jai pritaria ir šiuolaikinė dietologija. Kai reikia skubiai nuspręsti, ką valgyti, o laikrodis rodo,...
2023/01/27

Radviloms priklausęs dvaras laukia naujų šeimininkų

Turto bankas paskelbė istorinių Buivydiškių dvaro rūmų aukcioną. Kelis šimtmečius garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei priklausiusio dvaro dalis aukcione bus parduodama kovo pradžioje.