Ukrainos kovotojams – jau trečia maisto produktų siunta

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Dainiaus Sabulio ūkyje esančiame sandėlyje renkama parama Ukrainai – kaupiami įvairūs maisto produktai. Šią savaitę Ukrainos kovotojams išgabentas jau trečias krovinys. Produktai ir toliau sandėliuojami, artimiausiu metu bus išvežta dar viena maisto produktų siunta.

ukraina, karas, kyjivas, pagalba

LŪS Druskininkų padalinio padovanotus 1 300 kg greitai pagaminamų košių bei miltų į sandėlį atvežė Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos pirmininkas Dainius Kižauskas.

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Raimundas Juknevičius „Ūkininko patarėjui“ sakė: „Jau beveik pusantro mėnesio Ukrainoje tęsiasi karo veiksmai, matome žiaurias pasekmes ir akivaizdu, kad pagalbos šiai šaliai reikėjo ir reikės. Todėl žemdirbiai ir toliau tęsia savo akciją, prašo visų, prijaučiančių ir norinčių prisidėti prie šios akcijos, tai padaryti įvairiomis formomis – gyvuliais, pinigais ar ūkyje pagamintais produktais.“

Prieš keletą dienų virtus burokėlius, supakuotus vakuume, ukrainiečiams dovanojo Kelmės r. Užvenčio seniūnijos ūkininkas, daržovių augintojas ir perdirbėjas Algimantas Vaupšas. Daugiau nei 3 tonas A. Vaupšo dovanotų burokėlių, kurių vertė apie 1,5 tūkst. Eur, į sandėlį pristatė Kelmės krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas.

LŪS Druskininkų padalinys padovanojo 1 300 kg įvairių produktų – greitai pagaminamų košių bei miltų. Šį krovinį iš Vievio į sandėlį atvežė Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos pirmininkas Dainius Čižauskas.

Sandėlį pasiekė ir 600 kg žirnių košės. Žirnius dovanojo Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas, o iš jų košes labdaringai pagamino UAB „Kvalitetas“ (Urban Food).

UAB „Maisto Arsenalas“ iš padovanotų galvijų pagamino 1 592 dėžučių mėsos konservų, kurių bendras svoris – 382 kg, o vertė – apie 1,5 tūkst. Eur. Galvijus konservams gaminti padovanojo Kėdainių r. Krakių žemės ūkio bendrovės darbuotojas Rolandas Liutkevičius.

Nupirkta 758 kg duonos, kurios vertė – 1,5 tūkst. Eur, bei 3 tūkst. kg miltų (vertė – 1 815 Eur). Šiais pirkiniais pasirūpino ūkininkas Aurimas Garlauskas iš Pasvalio r.

Išvežus į Ukrainą 2 tonų krovinį, sandėlyje dar liko po 600 kg kvietinių ir miežinių kruopų, po 1 000 kg perlinių kruopų ir žirnių.

pagalba, ukraina, karas

ukraina, karas, pagalba

Šie maisto produktai jau pakeliui į Ukrainą.

Paramos sąskaita toliau po truputį pildosi. Žemdirbiai ir žemės ūkio įmonės nuo paramos rinkimo pradžios (vasario 28 d.) jau paaukojo 134 529 Eur. Išleista – 88 415 Eur.

„Tikrai džiugu, kad po kiekvienos ŪP paviešintos informacijos apie renkamą paramą ukrainiečiams kovotojams sulaukiame naujų pinigų srautų, todėl galime paramą išsiųsti dažniau. Raginame ūkininkus prisidėti prie šios gražios akcijos tiek konservais, tiek pinigais. Tai tikrai padeda Ukrainai. Smulkesni ūkininkai irgi pristato mažesnius kiekius ilgesnio naudojimo maisto produktų, dažniau jie remia pinigais. Kiekvienas paaukotas euras yra svarbus, nes karas nesibaigia ir vis dar tęsiasi. Todėl nelikite nuošaly. Kartu mes galime labai daug!“, – ragino vienas iš akcijos organizatorių D. Sabulis.

 

Žemdirbių pagalbos Ukrainai akcijos koordinatorių nuotraukos

2022.04.09

ŪP korespondentas – Stasys BIELSKIS

Susijusios temos – skaitykite: Ukraina; Kyjivas; karas;

Mieli rėmėjai,

karas Ukrainoje pereina į lemiamą fazę – paaiškės, ar Rytų ir Pietų Ukrainoje kruvinose kautynėse kovojančios armijos brigados ir atskiri batalionai atlaikys šimtatūkstantinės Putino kariaunos spaudimą, deblokuos Mariupolį ir jame kovojančią, 2014 metais Euromaidane gimusią, didvyriškąją ,,Azov“ brigadą.

Mes, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, intensyviai formuojame dar vieną konvojų ,,Kariai – kariams“ su karine parama į Charkivą, kur Jurii Katrith rūpinasi savo Poltavos batalionu, jau 42 dienas besikaunančiu Luhansko fronte, ir Charkivą ginančia garsiąją 92-ąja brigada.

Jūs visi puikiai žinote ko reikia Ukrainos kariams, bet dar primename: tolimačių, žiūronų su tinkleliu, interaktyvių ausinių, kvadrokopterių su naktiniu matymu, kamufliažinių tentų (2×4, 4×6, 6×8), kojinių, kuprinių, automobilių (visureigių), VHF 136-174 dažnio „Motorola“ radijo stotelių, termovizorių, degalų.

Tinka viskas, ko reikia pirmajai medicinos pagalbai.

O jeigu nuspręsite paremti finansiškai, tai perveskite lėšų nenuilstančiam Ukrainos rėmėjui – asociacijai ,,Karpatai“.

Sąskaita banke, skirta paramai kovojančiai Ukrainai:

LT317300010140362281

AB „SWEDBANK“

Banko kodas 7300

SWIFT/BIC kodas HABALT22

 

Antanas KLIUNKA