Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

SANTE atstovai vertino afrikinio kiaulių maro valdymą Lietuvoje

2023/02/14


Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato (SANTE) atstovai audito metu aiškinosi, kaip Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įgyvendina afrikinio kiaulių maro (AKM) prevencijos ir kontrolės priemones.

Institucijos, atsakingos už Europos Sąjungos (ES) politiką maisto saugos ir sveikatos srityse, atstovai audito metu vertino, kaip Lietuvoje vyksta ankstyvas AKM nustatymas vykdant stebėseną, kokių priemonių ir veiksmų imamasi siekiant užkirsti kelią ligos plitimui kiaulių ūkiuose, taip pat kaip prižiūrima ir kontroliuojama, kad liga neplistų iš užkrėstų teritorijų, šernų ligos kontrolės priemonių veiksmingumą. Auditoriai taip pat vyko į VMVT departamentus, lankėsi kiaulių ūkiuose, skerdyklose bei medžiotojų klubuose.

Kaip vieną esminių problemų preliminariose išvadose auditoriai iškėlė tai, kad Lietuvoje daugėja teigiamų atvejų laukinėje faunoje, pastebėta ir didėjanti šernų populiacija. Sprendimas, kaip įvardijo SANTE atstovas, galėtų būti Nacionalinis šernų valdymo planas, kuris padėtų sėkmingiau kovoti su liga.

Auditoriai taip pat pastebėjo, kad AKM protrūkiai kiaulių ūkiuose yra valdomi efektyviai, taikomos tinkamos priemonės operatyviam židinio likvidavimui. Taip pat paskatino ir toliau tęsti aktyvią informacinę sklaidą su kiaulių laikytojais, medžiotojais kurie duoda pozityvių rezultatų ir reikšmingai mažina biosaugos pažeidimus.

 

VMVT informacija

Asociatyvi 123rf nuotrauka

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.