Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024
Ashburn +24,4 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 21 Lie 2024

Žemės ūkio ministerija

 

Žemės ūkio ministras K. Navickas su grūdų augintojais aptarė pasėlių deklaravimo aktualijas

2023/05/09


Šiemet pradedamas įgyvendinti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginis planas, todėl šių metų deklaravime yra nemažai naujovių. Jas žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir viceministras Egidijus Giedraitis aptarė su Lietuvos grūdų asociacijos nariais.

„Kalbėdamasis su kitų šalių žemės ūkio ministrais išgirstu, kad esame labai panašioje situacijoje – visiems tai nauja, tad iššūkių turėjome ir mes. Buvo tokių siurprizų, kurie teorijoje atrodė gerai, pavyzdžiui, paviršinių vandens telkinių apsaugos juostų deklaravimas, bet paaiškėjo, kad tai, kas subraižyta specialistų, realiame gyvenime neveikia. Tad šioje situacijoje mes vienašališkai, nelaukdami Aplinkos ministerijos priėmėme sprendimus“, - apie iššūkius įgyvendinant naujoves kalbėjo ministras K. Navickas.

Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis sulaukė daug klausimų apie geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, žalinimo reikalavimus, daugiamečių pievų atkūrimą, kitas naujoves.

„Daugiausia klausimų buvo dėl kraštovaizdžio elementų deklaravimo, ieškosime galimybių palengvinti, supaprastinti šį procesą. Siekiame, kad pasėlių deklaravimas ūkininkams būtų kuo sklandesnis, komunikacija šia tema išties labai aktyvi – ne tik susitinkame su žemdirbiais ir jų organizacijomis, bet ir kas savaitę organizuojame nuotolines konsultacijas, kurių metu žemdirbiai gali užduoti ir gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus“, - teigia žemės ūkio viceministras.

Žemės ūkio ministerija, siekdama užtikrinti sklandų žemės ūkio naudmenų, pasėlių ir ūkinių gyvūnų deklaravimą, ketvirtadieniais nuo 8 iki 10 val. rengia nuotolines konsultacijas, skirtas žemės ūkio naudmenų, pasėlių ir ūkinių gyvūnų deklaravimui.

Taip pat kilus bet kokiems su deklaravimu susijusiems neaiškumams ar klausimams, galima kreiptis specialiu el. paštu tiesiogines@zum.lt.

Daug atsakymų į pačius įvairiausius klausimus, susijusius su pasėlių deklaravimu, galima rasti ir nuolat pildomoje ŽŪM interneto svetainės rubrikoje „Dažniausiai užduodami klausimai“. Kviečiame aktyvuoti šią nuorodą: https://zum.lrv.lt/lt/dazniausiai-uzduodami-klausimai-3

Informacija teikiama ir ŽŪDC bendruoju telefonu (8 5) 266 0620 arba e. paštu pagalba@zudc.lt. Dėl klausimų, susijusių su PPIS veikimu, galima kreiptis e. paštu e-ibraizymas@zudc.lt.

Žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas vyksta nuo balandžio 17 d. iki birželio 20 d. Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 d.

VĮ Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, iki gegužės 9 d. jau patvirtintos 15926 paraiškos, deklaruotas 152816,66 ha plotas.

Dalintis