Columbus +15,7 °C Debesuota
Sekmadienis, 20 Bal 2025
Columbus +15,7 °C Debesuota
Sekmadienis, 20 Bal 2025

Paieškos rezultatai


  • Pieno gamintojai dirba, kad kitiems uždirbtų milijonus

    Antradienį, vasario 4 d., Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje susirinko Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos išplėstinio posėdžio dalyviai. Susitikimo metu buvo svarstomi klausimai dėl užkrečiamųjų ligų grėsmės Lietuvos gyvulininkystei, aptariama situacija pieno rinkose, Vyriausybės programos įgyvendinimo p...
  • R. Masiulis: sinchronizavęsi nukirpsime paskutines mūsų sąsajas su Rusija (interviu)

    Lietuvos elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ vadovas Rokas Masiulis sako, kad savaitgalį numatytas Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimas su Vakarų Europa, jau kurį laiką nevykstant komercinei elektros prekybai su Rusija ir Baltarusija, taip pat nebeveikiant daliai linijų su šiomis šalimis, bus labiau...
  • A. Laurinaitis siekia įsigyti „Achemos grupės“ kontrolinį akcijų paketą

    Vienas iš smulkiųjų „Achemos grupės“ akcininkų, buvęs grupės prezidentas Arūnas Laurinaitis pranešė siekiantis įsigyti kontrolinį grupės akcijų paketą, kurio kaina siekia beveik 303 mln. eurų.
  • Austrijos Alpių pieninių galvijų bandose plinta tuberkuliozė

    Europos Sąjungos ekologinės gamybos lyderiai Austrijos ūkininkai Foralbergo žemėje pastaruoju metu susiduria su problemomis. Dėl galvijų tuberkuliozės protrūkių šioje federalinėje žemėje uždaryta dešimt pienininkystės ūkių. Liga persiduoda ir žmonėms – užsikrėtė jau antras ūkininkas.
  • Ar nepritrūksim kiaušinių? Pasaulyje jau prasidėjo...

    Lietuvoje mažmeninės kiaušinių kainos gana stabilios. Tuo metu vokiečiai jau kelia aliarmą dėl vis kylančių kiaušinių kainų bei jau pastebimo šio produkto deficito ir svarsto, kas bus per Velykas. Lietuvoje taip pat likviduojamas pirmasis šiais metais paukščių gripo paukštyne židinys. Ar jis ga...
  • Žaliąjį kursą apraizgė lobistų voratinklis

    Prieš savaitę, sausio 24-ąją, Austrijos laikraštis „Bauern Zeitung“ paskelbė skandalingą žinią, kad buvęs Europos Sąjungos (ES) aplinkos komisaras ir žaliojo kurso „tėvas“ Fransas Timmermansas skyrė ES finansavimą aplinkosaugos nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), idant jos advokatautų aplinkosaugos priemo...
  • Kaip nuogi – į dilgėles?

    Šilutės r. esančiame „Vilkyčių paukštyne“ nustačius labai patogeniško paukščių gripo protrūkį, nerimas nuvilnijo per visus kitus didelius ir mažus Lietuvos paukštynus. Apie situaciją ligos židinio vietoje, taip pat snukio ir nagų (SNL) bei mėlynojo liežuvio ligų (MLL) kontrolę, prevenciją, pasirengi...
  • Saulės moduliai šalia valstybinės reikšmės kelių

    „Via Lietuva“ praėjusiais metais didžiulį dėmesį skyrė ne tik kelių infrastruktūros plėtros darbams – per pastarąjį dešimtmetį 2023-2024 metais jie vyko didžiausia apimtimi – bet ir aplinkosauginiams sprendimams. Praėjusį rudenį, ant triukšmą mažinančių užtvarų netoli Vilniaus, pradėjo veikti pirmieji saulės...
  • Maisto taryba. Kokia, kodėl, kam?

    Praėjusių metų gruodžio 10 d. Europos Komisija pasiūlė praplėsti Bendros rinkos organizavimo reglamento 210A punktą, leidžiantį tam tikrais atvejais leisti maisto grandinės dalyviams sutarti dėl vertikalaus susitarimo ne vien aplinkosauginiu, tačiau ir socialiniu ekonominiu pagrindu. Šiuo metu klausimas svarstomas Taryboje ir Europos Parl...
  • Paaiškėjo, kiek ūkių turėjo mėšlides – kaip Lietuva atrodo ES?

    Eurostatas skelbia: 2020 metais 40 proc. visų ES žemės ūkio valdų (ūkių) turėjo mėšlo talpyklas. Lietuvos statistika geresnė nei ES vidurkis, tačiau tarp lyderių nesame.
  • Ar tikrai mums reikia valstybinio žirgyno?

    Ar valstybei reikia gelbėti Lietuvos žirgyno Riešės filialą? Ar ne per didelė prabanga valstybei išlaikyti tokį objektą? Kodėl privačių žirgynų savininkai sugeba išsilaikyti, o valdiškas - ne? Ar tikrai būtina Lietuvai išsaugoti tas tris auginamas veisles – ar jos nėra dirbtinai sureikšminamos? Į &...
  • Lenkai Vokietijos pasienyje reikalauja stabdyti SNL

    Ūkininkai iš visos Lenkijos pirmadienį surengė piketą prie sienos su Vokietija. Jie reikalauja, kad vyriausybė nedelsiant imtųsi veiksmų dėl Brandenburgo žemėje užfiksuoto snukio ir nagų ligos (SNL) proveržio.
  • Sumaištis Europos trąšų rinkoje

    Kylančios gamtinių dujų kainos, menkos atsargos, logistikos ir importo problemos bei nepalanki tarptautinė padėtis – tai tik keletas veiksnių, kurie kelia paniką Europos trąšų gamintojams ir platintojams. Neramu ir žemdirbiams, nes trąšų kainos, nepaisant silpstančios paklausos, smarkiai auga.
  • Greitai nebeturėsime teisingumo medžių

    Prieš trisdešimt metų uosynai Lietuvoje sudarė 2,5 procento visų miškų, tačiau jie sparčiai nyksta. Mokslininkai teigia, kad per artimiausius dešimt–dvidešimt metų jų gali visai nelikti. O efektyvių būdų sustabdyti nykimą nėra. 
  • Pavojingos gyvūnų ligos artėja prie Lietuvos

    Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, reaguodama į gretimose valstybėse pastebimus gyvūnų ligų protrūkius, surengė virtualų susitikimą su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistais. Jie išdėstė realią situaciją, įvardijo Lietuvoje kylančias grėsmes ir pažėrė rekomendacijų, kaip tokių ligų išvengti.
  • Virš Nemuno – aušra

    „Viešajame eteryje nėra ryto, dienos ir vakaro be Žemaitaičio“, – pastebi partijos „Nemuno aušra“ (NA), vienos iš valdančiosios koalicijos politinių jėgų, pirmininkas Remigijus ŽEMAITAITIS. Seimo rinkimuose trečią vietą užėmusi partija iškovojo 20 mandatų ir gavo tris ministrų kėdes Vyria...
  • Mėsos rinkos tendencijos

    Mėsos rinka visame pasaulyje išgyvena minimalų augimą. Tam įtakos turėjo tokie veiksniai, kaip svyruojantys vartotojų poreikiai, didėjanti alternatyvių baltymų šaltinių paklausa, bendros makroekonominės tendencijos, augantis gyventojų skaičius, valiutų kursų bei prekybos politikos svyravimai ir reguliavimo pokyčiai.
  • Be rusijos, bet sugrįžo Ukraina

    Kviečiame paganyti akis po tarptautinę žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės parodą „Žalioji savaitė“ (Vokietija, Berlynas), kuri prasidėjo praėjusį penktadienį. Jau po pirmojo savaitgalio lankytojų statistika beveik pasiekė 100 tūkst. ribą, o prieš akis – dar vienas savaitgalis.
  • Bulvių plokštainis niekad nepabos – išbandykite 5 naujas padažų idėjas tradiciniam patiekalui

    Be bulvių plokštainio daugelis neįsivaizduoja šaltojo sezono – sotus, pigus patiekalas, regis, sušildo ne tik kūną, bet ir lietuvio sielą. Visgi, bulvių plokštainiui pasigaminti namuose reikia šiek tiek pastangų, todėl taupantys laiką jį perka jau paruoštą parduotuvėse, sako Gintarė Kitovė, prekybo...
  • Bitininkystės aukštasis pilotažas

    Yra bitininkai mėgėjai, bitininkai profesionalai – ūkininkai, o Laimonas Galvonas pasiekęs bitininkystės aukštojo pilotažo klasę. Šiomis dienomis jis kartu su sutuoktine Jūrate atstovauja Lietuvai Vokietijoje, Berlyne, vykstančioje tarptautinėje parodoje „Žalioji savaitė“.
  • A. Bartkus. Apie maisto kainas ir jų reguliavimą

    Prieš svarstant, ar reikia reguliuoti ir kontroliuoti maisto kainas mūsų šalyje, pirmiausia reikėtų savęs paklausti: ar Lietuvoje tikrai yra problema, kurią būtina spręsti griežtu valdžios įsikišimu?
  • Būkite atsargūs: siautėja žemės ūkio technikos vagys

    Vakarų Europos valstybėse pavogti traktoriai gabenami į Rytų Europą, dažniausiai – į Lenkiją ir Rumuniją, o iš traktorių pavogtos GPS sistemos atsiduria net kare Ukrainoje. Lietuvoje pernai taip pat buvo nemažai panašių vagysčių.
  • Jokių karvių, avių, kiaulių ar ožkų – tik arkliai ir gyvūnai augintiniai

    Snukio ir nagų liga (SNL), po beveik 40 metų šių metų sausio pradžioje nustatyta Vokietijoje, buivolų ūkyje, pakoregavo Berlyne vykstančios tarptautinės parodos „Žalioji savaitė“ programą. Šiemet gyvulininkystės paviljone neįprastai tylu.
  • Kaip blokinių daugiabučių ilgaamžiškumas priklauso nuo priežiūros?

    Lietuvoje seniausi blokiniai daugiabučiai jau skaičiuoja šeštą dešimtį, o jų gyvavimo trukmė, tinkamai prižiūrint, gali siekti net pusantro šimto metų. Vis dėlto, nors šie pastatai vis dar atitinka pagrindinius reikalavimus, laikui bėgant jų priežiūra kelia vis daugiau iššūkių.
  • Lietuva prisistato tradicinėje „Žaliojoje savaitėje“ Berlyne

    Vokietijoje, Berlyne, šiandien prasidėjo tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė“, vyksianti iki pat sausio 26 d. „Žalioji savaitė“, kurios tradicija siekia 1926-uosius, yra jau 89-oji, o joje dalyvauja 60 pasaulio šalių atstovai.
  • Sensacija – aptikta nauja sliekų rūšis, ir ne kur kitur, o ūkininko dirbamoje žemėje

    Žemutinėje Bavarijoje (Vokietija) aptikta nauja sliekų rūšis, pavadinta Helodrilus bavaricus. Manoma, jog tai gali būti net ledynmečio reliktas, tačiau svarbiausia, kad toks atradimas paneigia mitus apie žemės ūkio kenksmingumą dirvožemiui – juk ši rūšis aptikta dirbamoje ūkininko žemėje.
  • JK apribojo gyvūninių produktų ir gyvūnų eksportą iš Vokietijos – tai palies ir Lietuvos gamintojus

    Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šių metų sausio 10 d. Brandenburge, Vokietijoje, esančiame ūkyje patvirtinus snukio ir nagų ligos (SNL) protrūkį Jungtinė Karalystė (JK) pritaikė tam tikrus apribojimus komercinei prekybai gyvūninės kilmės maisto produktais ir gyvūnais iš visos Vokietijos teritorijos.
  • Snukio ir nagų ligos protrūkis Vokietijoje: padėtis vertinama labai rimtai (papildyta)

    Snukio ir nagų liga Vokietijoje pasireiškė pirmą kartą nuo 1988 m. Šįkart nugaišo trys azijiniai buivolai (dar kitaip vadinami „vandeniniais buivolais“) Brandenburge. Kas vyksta Vokietijoje ir kokia kaimyninių šalių reakcija?
  • Kaimynai lenkai plečia bulvių plotus: ar turime ruoštis didesnei konkurencijai rinkoje?

    Prognozuodami rinkos kainas paprastai žvelgiame į Lenkiją. Pasidomėjome, kokios kaimyninėje šalyje bulvių auginimo tendencijos. Aiškėja, kad keletą sezonų bulvių auginimo pelningumas buvo stabilus, palyginti su javais, rapsais ar kukurūzais. Tai ne vieną lenkų ūkininką sudomino valgomųjų gumbų auginimu. Ar tai atsiliepia Lietu...
  • Europos ūkių panorama – kaip ant delno

    Prieš kelerius metus, 2020-aisiais, visoje Europos Sąjungoje (ES) vyko žemės ūkio surašymas. Dabar Eurostatas parengė leidinį „Žvilgsnis į Europos ūkius – žemės ūkio surašymo rezultatai“. Tai vizualiai pateikiamas išsamus ES žemės ūkio struktūros statistikos rinkinys: apie ūkius, ...
  • Po 40 metų pertraukos Vokietijoje patvirtintas pirmasis snukio ir nagų ligos atvejis

    Vokietijoje, Brandenburge, į šiaurę nuo Berlyno, atsakingos institucijos praneša apie patvirtintą snukio ir nagų ligos atvejį (SNL) atvejį buivolų bandoje. Ūkyje buvo laikoma 20 galvijų. Institucijų pareigūnai nustatė 3 km ir 10 km apsaugos zonas, taip pat sustabdė visų porakanopių gyvūnų judėjimą 72 valandoms.   
  • Nauji metai paženklinti ugnies šėlsmu

    Gaisrai visada atneša didelių nuostolių ir nusivylimų. Liepsnos niokoja turtą ar net kėsinasi į gyvybes nepaisant metų laiko, šiokiadienių ar švenčių. Jų neišvengta ir Lietuvos, Europos ūkiuose. Tačiau tai, kas šiuo metų vyksta Pietų Kalifornijoje, prikaustė viso pasaulio dėmesį.
  • Vilkų populiacijos reguliavimas toliau kelia aršias diskusijas

    EK sprendimas sumažinti vilkų apsaugos statusą toliau kelia aršias diskusijas tarp gamtosaugininkų, politikos formuotojų ir kaimo bendruomenių.
  • Kaimui reikia kaimo partijos?

    Šiandienis kaimas nyksta, demografiniai rodikliai neįkvepia optimizmo. Vienas po kito užsidaro kaimo gyvybingumą palaikantys ūkiai, nes jų egzistencija priklauso nuo žemės ūkio ir kaimo vystymo politikos. Todėl vis dažniau viešojoje erdvėje užsimenama – ar nevertėtų kaimo žmonėms steigti naujos politinės partijos, kuri juos v...
  • Panevėžio rajono demografinė situacija – nedžiuginanti

    Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriuje 2024 metais įregistruota 211 kūdikių (2023 metais – 219), iš jų: 116 berniukų ir 95 mergaitės. 150 naujagimių – gimę tėvų santuokoje. Įregistruotos 3 dvynukų poros.
  • Vokiečių mokslininkas rėžė: išmokas jauniesiems ūkininkams pavadino „muziejinėmis premijomis“

    Iki 40 metų amžiaus ūkininkai valdo tik dvylika procentų visų Europos Sąjungos žemės ūkio įmonių. Siekdama tai pakeisti, ES 2023 metais masiškai padidino vadinamąją jaunojo ūkininko išmoką. Ūkininkai ir jų asociacijos mano, kad tai gerai, tačiau kai kurie mokslininkai kritikuoja tokią praktiką.
  • Žieminiai pasėliai laukia žiemos

    Praėjusių metų gruodžio orai labiau priminė vėlų rudenį ar ankstyvą pavasarį nei žiemą. Ūkininkai, įvairiuose Lietuvos regionuose auginantys žiemkenčius, tvirtino, kad iki Naujųjų Metų pasėlių būklė buvo gera arba gana gera. Ar tokios būklės javai sulauks ir tikro pavasario, prognozuoti nesiryžtama, nes baigiasi tik pirmasis žiemos etapas.
  • Link gyvulininkystės ūkių sėlina nauja liga

    Vis arčiau Lietuvos artėjanti atrajojančių gyvūnų mėlynojo liežuvio liga (MLL) kelia nerimą gyvulių augintojams. Siekiant, kad nepasikartotų afrikinio kiaulių maro (AKM) situacija, kai daugelis smulkiųjų ir vidutinių kiaulininkystės ūkių dėl šios ligos turėjo atsisakyti veiklos, Lietuvos pieno gamintojų asociacija (LPGA) artimiausiu metu ...
  • Ekspertai: 2025-ieji gali būti dar vieni „auksiniai metai“ Lietuvos ekonomikai

    Ekonomistai ir ekspertai prognozuoja, kad 2025-ieji gali būti dar vieni „auksiniai metai“ Lietuvos ekonomikai. Vis dėlto jie atkreipia dėmesį, jog optimistines prognozes gali labai paveikti tiek vidaus politikos sprendimai, tiek ekonominiai ar politiniai iššūkiai tarptautinėje arenoje.
  • Už veislinius galvijus paklojamos sumos verčia kilstelėti antakius

    Neseniai rašėme apie Brazilijos karvę-milijonierę „Viatina 19“, kuri svėrė 1100 kg ir buvo įkainota kosmine 4 milijonų JAV dolerių suma. Šįkart – apie kiek kuklesnius Japonijos pasiekimus bei įsimintinus pardavimus Europoje.
  • Karvė iš hektaro duoda triskart daugiau eurų nei javai

    Lietuvoje dėl mažo pieno gamintojų pelno ar net patiriamų nuostolių mažėja melžiamų karvių. Pieno gamyba po truputį mažėja visoje Europos Sąjungoje (ES). ES valstybėse narėse pagaminama 27 proc. visame pasaulyje pagaminamo pieno kiekio, o pirmauja Azija, gaminanti 36 proc. Sparčiai pieno gamyba didėja Indijoje, nes ten yra skatinami pieno ūkiai....
  • Kalėdinis terorizmas Vokietijoje

    Įtariama, jog Vokietijos Magdeburgo mieste įvykdytas teroro išpuolis: mažiausiai 11 žuvusiųjų ir daugiau nei 80 sužeistųjų. Nusikaltėlis, kurio tautybę vokiečių policija tradiciškai slepia, nuvažiavo 400 metrų per minią, traiškydamas žmones.
  • Pienininkystė: tarp praradimų ir vilčių

    Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos nariai, šią savaitę susirinkę konferencijų centre „Siesta“ (Kauno r.), aptarė svarbiausias šio žemės ūkio sektorius problemas. Posėdyje dalyvavo ir svečiai iš kitų šalių – apie Europos pieno tarybos siekius, prisijungę nuotoliu, kalbėjo ir demonstra...
  • Ekoschemų viliotinis: daugiau naudos ar praradimų?

    Kol vieni ūkininkai kremta Lietuvoje daugybės prikurtų aplinkai naudingų, bet įgyvendinti sudėtingų ir gana painių ekoschemų formules, kiti į ekoschemas ir jų reikalavimus bei kompensacijas spjauna ir apsiriboja tik bazinėmis išmokomis. Jie išlošia ar pralošia, kai Lietuvos ūkininkų gaunamos tiesioginės išmokos...
  • Ar išbris kiaulininkystės sektorius iš stagnacijos?

    Kiaulininkystės sektorius Europoje traukiasi, mažėja vartojimas, o supirkimo kainos po truputį krenta arba išlieka stabilios, nepaisant artėjančių švenčių. Ūkininkams tai kelia nerimą, nes jie tikėjosi kiaulienos kainų augimo.
  • Europoje laukiamas rekordinis sojos derlius, bet kas slepiasi po skaičiais?

    Sojų pupelių derlius Europoje, palyginti su 2023 m., padidėjo beveik vienu milijonu tonų, iki daugiau nei 13 milijonų tonų. Stiprus dirbamų plotų išplėtimas ir rekordinis derlius Ukrainoje ir lėmė tokius rezultatus.
  • Galvijų supirkimo rinka: kainų svyravimai nedideli, bet dėl ateities neramu

    Galvijų kainos Lenkijoje išlieka stabilios, nors rinka patiria spaudimą dėl mėlynojo liežuvio ligos. Vokietoje skerdimui tiekiamų karvių kainos pastaruoju meu auga. Lietuvoje augintojai labiausiai nusivylę pieninių buliukų supirkimo kainomis, tikisi valstybės paramos. Ir bene visos Europos augintojai susirūpinę stebi, ar bus rat...
  • Į kišenę lenda klimatas

    Šeduvos malūno salėje surengtas Lietuvos apsidraudusių žemdirbių regioninio susivienijimo (LAŽRS) susirinkimas. Susivienijimui vadovaujantis ūkininkas Alfredas Bardauskas pristatė pagrindinius nuveiktus darbus, kai buvo atstovaujama žemdirbiams tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje. Apie pasėlių savidraudos fondo 2024 m. iššūkius...
  • „Lietuvos žirgynas“ iškraustomas iš Vilniaus

    Šiandien buvo išplatintas pranešimas, jog uždaromas UAB „Lietuvos žirgyno“ Vilniaus padalinys, o ten esantys žirgai perkeliami į Sartų bei Nemuno padalinius. „Ūkininko patarėjas“ pasiaiškino tokio sprendimo priežastis bei motyvus.
  • Trąšos neišvengiamai brangs

    Muitų didinimas trąšoms iš Rusijos tampa vis realesnis. Nemažai šių trąšų naudojantys Lenkijos ūkininkai baiminasi, kad tai padidins trąšų kainas. Tačiau ekspertai įžvelgia ir kitų veiksnių, kurie gali didinti kainų augimą.